Vnitřní zateplení

Od: odpovědí: 7 změna:

Dobrý den,

předem se omlouvám za už několikrát omílaný dotaz, ale na netu je tolik protichůdných článků, že to potřebuji již nějak rozseknout.

Prosím o radu. Před cirka půl rokem jsme koupili starší domek, kde jsme provedli výměnu oken. stěny byly všechny v pořádku, bez plísní. Před asi měsícem se nám začala na nejstudenější stěně objevovat plíseň, dokud bylo ještě relativně teplo, řešili jsme to častějším větráním, máme ale malého prcka a ona stěna je bohužel zrovna v ložnici, momentálně s tím větráním už to není tak časté. Plíseň se samozřejmě vesele množí dál i přes stříkáním savem atd. Rád bych tuto jednu stěnu - 10m2 - zevnitř zateplil, z venku to možné není, je to vrátnice vybydleného domku. Na internetu ale kolují názory, že vnitřním zateplením mohou vznikat plísně, čili jsem u toho, co se snažím vyřešit. Pomůže parozábrana? (klasická předstěna - sádrokarton, parozábrana, polystyren nebo vata), nebo nalepit polystyren na zeď, na to sádrokarton, lepidlo a perlinku?

Prosím o Vaše rady, názory a předem děkuji.

R.

7 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar milancukrar

hrnec, na pochopení nevhodnosti vnitřního zateplení je třeba mnoho slov. Ale zkusím stručně, snad pochopíte.

problém je, že máte studený povrch stěny. Přestože mstnocst vytápíte, je stále sudená, páč zvenku proniká chlad a ochlazuje povrch. Vy nalepíte polyš, tím zamezíte ohřívání zdi, chlad zvenku přejde až do polyše, nebo k polyši. Co tam bude dělat rosný bod? srážet dále vlhkost a ta klidně mrze a potrhá zdivo. ( ne vždy)

Kdyby fungoval vnitřní zateplení, tak se přeci nedělá venkovní dražší..

nevidím Váš důvod proč ne...

z venku to možné není, je to vrátnice vybydleného domku

 


0x
Zateplením se vlhkosti nezbavite, to nic neresi, právě naopak ještě zvednete difuzni odpor a vlhkost bude ještě vyšší. Jeden člověk vypoti za noc cca jeden litr vody. Jestli bylo venku ještě teplo a stěny uvnitř studene, vlhko se srazilo na studených stěnách.

děkuji za reakci. Máte pravdu v tom, že zateplení samozřejmě nevyřeší vlhkost v místnosti. Zateplením oné stěny bych se ale "zbavil" studené stěny a hypoteticky by nedošlo ke kondenzaci vzdušné vlhkosti , tudíž by nedocházelo k růstu plísní. Nebo jaké jiné řešení by mi pomohlo?

Nejlíp by bylo zateplit z venku, stěna by se pak neochlazovala. Zevnitř třeba vatu, parozabranu, sádrokarton, pak bude teplejší stěna, ale vlhko bude v místnosti dal. Švagr zateploval pokoj ze severní strany zevnitř polysem a stěna mezi tim byla úplně mokra, musel to dat proc, susil to cele léto. Nedal parozabranu. Já mám polystyren taky zevnitř, ale problém nemám, záleží na vlhkosti.

 


0x
avatar jethro

Já jsem zateploval jeden pokoj tak, že jsem nalepil přímo na zeď polystyrén po celé ploše, aby mezi ním a stěnou nebyla škvíra, kde by něco mohlo kondenzovat (nebo růst :) ). Na polystyrénu jednoduše perlinka, omítka a vymalováno. Mám to tak deset let, a nepozoruju žádný problém.

 


0x
avatar jabraka

Samozřejmě se na Webu najde spoustu protichůdných názorů.Ale fyzikální zákony přitom nepřestávají platit.

JABRAKA

 


0x

Přidám svoji zkušenost. Ve starším, před 30ti lety opraveném domě byly zdi od průjezdu ve dvou místnostech studené. Jedna v kuchyni a druhá v pokoji s malými dětmi. Na zdi jsem přilepil gumoasfaltem + přišrouboval desky polystyrenu s vrstvou heraklitu 35 + 15 mm a klasicky zaomítal. V té době současné materiály nebyly...Zeď je určitě teplejší a bez problémů. Dokonce mi nedávno známý zedník řekl, že bych to klidně mohl zateplit polystyrenem i zvenku. Tedy udělat zateplení a novou fasádu na celém domě. Tak nevím... Zdeno

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]