Jak se dostat z krizový situace

Od: Datum: 07.11.12 22:07 odpovědí: 16 změna: 08.11.12 10:02

CHtěl jsem se zeptat kdych byl ještě zamněstnán a došly by my veškeré finnanční prostředky na placení nájmů a nikde ve spořitelnách my nechtěly kuly velkýmů zadlužení už pujčit? Co mam dělat abych neskončil na ulici?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.12 22:09

Předejít této situaci. Jiná rada není.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.11.12 22:14

Vzít si bohatou ženu, doučit se češtinu *zed*, svou práci dělat svědomitě, zbytečně si nepůjčovat.

Ohodnoceno: 2x

Od: jirioliva1
Datum: 07.11.12 22:20

Odpověď je překvapivě jednoduchá > v žádném případě si nepůjčovat na blbosti nepotřebné k životu a řešit situaci s bydlením s rozumem a adekvátně k finanční situaci. Pokud nedojde k rovnováze mezi příjmy a výdaji, tak často dochází k situaci, kterou zmiňuješ na konci dotazu. Víc asi radit nejde, to musí každý ukočírovat sám...

Od: hop®
Datum: 07.11.12 22:21

Nejlepší je trošku přemýšlet a krizovým situacím předcházet...

Datum: 07.11.12 22:48

1. zákon: nikdy žádné půjčky. Nikdy a za žádnou cenu. Bez výjimky, v žádném případě.

A pokud to dojde až za hranici, tak u nás máme velmi pohodlnou sociální síť - jedno celé etnikum by o tom mohlo vyprávět.

Datum: 07.11.12 22:54

Tak to je opravdu skvělá rada č.1 :( To by tisíce mladých lidí dodnes bydlelo u rodičů. To snad nemůžete myslet vážně? Kdo dneska pořídí vlastní bydlení bez úvěru, hypotéky, či půjčky? to mi vysvětlete?

Datum: 07.11.12 23:02

Dobře, hypotéka na bydlení budiž. Může být. Výjimka potvrzující pravidlo.

doplněno 07.11.12 23:06:

Nicméně mým dětem jsem založil stavební spoření už v předškolním věku.

Datum: 07.11.12 23:05

Tayk to jsem rád, že souhlasíte. To bych si musel myslet, že patříte k lidem, kteří dostali za komunistů byty za minimální částku nebo zcela zdarma a dneska machrují :)!

Od: pacourek*
Datum: 07.11.12 23:39

Jetho Chtěl bych se zeptat co byste dělal kdyby jste měl 3400kč (užasní socialní system)Práce žadná a najemné 3250Kč

doplněno 08.11.12 08:26:

Chtěl jsem říct pouze jetho že jsou případy jako muj příbuzní ktery si musí pujčovat i na živobití od rodiny(i rodu) .Tak nízky davky dostal proto podle mněže si předchozí obdobý něco vydělal

doplněno 08.11.12 08:32:

Jetho jemu jsem chtel pouze řici že pokud by byl v stejném případě musel by si pujčovat i kdyby nechtěl (protože by se jinak nedoplatil na exekucích

Od: luke237
Datum: 08.11.12 04:28

Tohle se mi nejak nezda. 3400Kc? Co dorovnani do zivotniho minima? Na jake davce jsi? Muzes pracovat, jen nemuzes najit praci? Nebo nemuzes pracovat? Cele se mi nejak nezda.

Datum: 08.11.12 07:13

Dorovnání do životního minima? ŽM jednotlivce je 3.410 Kč *nevi* Je možné i získat doplatek na bydlení, ale ten je vázaný na nájemní (nikoli třeba podnájemní) smlouvu či vlastnictví bytu a trvalé bydliště, což ne vždy je snadno splnitelná podmínka.

Datum: 08.11.12 08:13

Tak to je teda drsny. Nemas to lehky. Chce to proste najit praci. Kdyz je na plny uvazek, tak nekolik na zkraceny, brigady, docasne vypomoci (tyden tady, mesic tam, 2 tydny nekde jinde, ...), pripravit se na daleke dojizdeni a na par mesicu to prekousnout a pritom se porad rozhlizet po necem v okoli, ... Zijes nekde daleko od vetsiho shluku lidi? Mas nejakou zdravotni prekazku, pro kterou mas velka omezeni na okruh moznych zamestnani?

Datum: 08.11.12 10:02

Půjčka na živobytí není řešení problému, nýbrž jen jeho oddálení a prohloubení.

Datum: 08.11.12 04:24

Tak to je opravdu skvělá rada č.1 [:(] To by tisíce mladých lidí dodnes bydlelo u rodičů.
Nechapu, proc se do nej tak navazis. Az zacne mladej/mlada vydelavat, tak si muze pronajmout byt. Jestli jeho/jeji prijem nepokryje cely najem, lze bydleni sdilet s dalsimi mladymi lidmi v podobne situaci. Nevim, co do toho motas hypoteku. Na tu dosahnou, az se propracuji k nejakemu prijmu a dolozitelne financni historii, tak jako vsichni zadatele o hypoteku.

Samozrejme dalsi moznost je postavit si vlastnimi silami barak.

Datum: 08.11.12 02:46

Má-li člověk zaměstnání, neměl by se do krizové situace vůbec dostat.

Prevence spočívá v úpravě poměru výdajů k příjmům (snížení výdajů, zvýšení příjmů např. dalším zaměstnáním, ...) a ve vytvoření finanční rezervy pro případ delší nemoci nebo ztráty zaměstnání.

Dále bych doporučila zvýšení kvalifikace a zvýšení kvality vyjadřování - i dobrá čeština pomůže v získání slušně ohodnoceného zaměstnání.

Datum: 08.11.12 04:38

Uz ti to tady lidi radili, tak to jen shrnu:
  • doporucuje se mit financni polstar asi na 6 mesicu preziti bez jakehokoliv prijmu
  • kdyz uz opravdu nebudes mit zadne penize (coz si nedovedu dost dobre predstavit pri zamestnani na plny uvazek), tak se muzes dohodnout s majitelem bytu na odlozeni najmu. Domluv se i s ostatnimi lidmi/firmami, kterym platis pravidelne platby. Budou odchotnejsi ti pockat kdyz vi, ze nezaplatis, ale mas vuli platit, nez kdyz se zacnes skryvat a hrat mrtveho brouka
  • kdyz budes i tak muset platit vice, nez kolik ti prichazi na ucet, budes si muset zkusit nekde pujcit (rodina, kamaradi, ...)
  • Dalsi moznost jak vydelat vice penez je pribrat si docasne nejakou malou brigadu po vecerech na par hodin, o vikendu, ...
  • zakladem samozrejme je mit praci, ktera plati dostatecne a pravidelne pro tvuj zpusob zivota. Jestli takovou nemas, rozhlidni se po ni

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.