Krbová kamna vs hnědé uhlí

Od: Datum: 18.12.12 23:35 odpovědí: 2 změna: 19.12.12 16:21

Na chalupě mi dosluhuje ocelový teplovodní kotel, který je umístěn v chodbě.Z chodby vede otevřené schodiště do podkroví, takže teplý vzduch z krbových kamen by mohl stoupat vzhůru a podkroví vyhřát. Chtěl bych tedy nahradit tento kotel krbovými kamny typ PRITY S 3 W 17 o výkonu 22 kW (17 do vody a 5 do vzduchu). Chtěl bych však v těchto krbových kamnech topit hnědým uhlím, i když je doporučené palivo dřevo a dřevěné brikety. Máte někdo zkušenost s takovým postupem? Vyskytnou se při topení uhlím nějaké provozní potíže (když se smířím s začazením skla, které je ovšem ofukováno vzduchem právě proti začazení)? Nebude nějak trpět teplovodní výměník vlivem větší výhřevnosti uhlí oproti dřevu? Děkuji všem předem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 19.12.12 10:21

Pokud nejde o estetiku, tak tam dejte kotel na uhlí a sundejte z něj izolaci. Topit HU v kamnech na dřevo není ideální, výměník trpět nebude spíš naopak, ale je otázka jak dlouho vydrží rošt (pokud je) a jak kvalitně kamna dokážou uhlí spálit. Problém bude i vybírání popela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 16:21

Děkuji za odpověď, už jsem se ptal také u prodejce a ten mi napsal, že výrobce nedoporučuje v těch krbovkách topit uhlím vzhledem k jeho větší výhřevnosti - deformace teplosměnných ploch a poruchy roštu. Takže mám vyhlédnutý jeden teplovodní kotel - naháč (bez izolace) a pokud nebude náročný na teplotu zpátečky (koroze), tak ho asi zakoupím. Má horní odtah, takže by to mohlo vyhovovat (spaliny nepřijdou do styku se spodní částí kotle, kde je teplota nižší).

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.