Lze krbová vložba zabudovat přímo do komínu?

Od: Datum: 23.10.12 10:02 odpovědí: 6 změna: 25.10.12 12:54

Dobrý den,

mám laický dotaz: šla by přímo do komína zabudovat krbová vložka? Mým bytem mi prochází komín ( 4 průduchy..funkční a vyvložkovaný je jen 1 průduch a to ten můj ) Nad mým bytem je ještě jeden byt..Můj dotaz je hlavně z pohledu statiky, jestli to lze? Prostě aby mi v obýváku nepřekážely kamna, ale byla zabudována ve zdi..přikládám obrázek. Díky za odpovědiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.12 19:00

Nakreslená máte kamna v obýváku, ale chcete je dát do niky vybourané přímo v komínovém tělese? Pokud byste tam dala dostatečné překlady, tak by to na statiku komína nemělo mít vliv.

doplněno 23.10.12 22:28:

Připojuji se k nicku magdon : Pokud kamna zapustíte do zdi, tak teplo půjde do zdi komína a neohřejete se!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.12 19:07
avatar

Ten komín je pravděpodobně součást nosné zdi, takže radši nechat posoudit odborníkem. Uvědomte si, že zapuštěním kamen do zdi sice ušetříte místo, ale topit to asi moc nebude.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: frantisekvvv
Datum: 23.10.12 20:47

je to byt ve Vašem domě? nebo je to SVJ? myslím, že je to nereálné, protože komíny budou určitě složit minimálně jako odvětrání a je to zásah do konstrukce domu a jestli je to SVJ, tak komín ani není Váš... obecně Vás chápu, že se musíte zeptat, ale přijde mi to jako nesmysl :((

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanz7
Datum: 24.10.12 08:21

Přikládám foto..takovou jsem měl přibližně představu..prostě jsem nechtěl, aby mi kamna zabírala místo v prostoru..a v budoucnu i kvůli dětem..(chůze okolo kamen a vyhejbání se) Jen pro informaci...jedná se o RD s 3 byty - vlastním 1/3...komín není využíván, protože na druhé straně domu je ještě jeden a ten využívají spoluvlastníci RD.

Hanz

Datum: 24.10.12 22:21

Toto není Váš případ:)) Ten krb není jediným zdrojem tepla pro byt! Pod oknem jsou skryté radiátory a také vzadu vpravo čouhá další! Krb je víceméně pro ozdobu!

Být Vámi, tak nevymýšlím ptákoviny a instaluji ke komínu normální krbová kamna s krátkým kouřovodem, k nimž případně kvůli dětem zamezím přístup ze stran nějakým zábradlím. Tak budou krbovky dobře hřát (včetně kouřovodu) a vytopí Vám ty 2 místnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanz74
Datum: 25.10.12 12:54

Ten krb není jediným zdrojem vytápění! Mám tepelné čerpadlo...ale když už je komín vyvložkovám, proč si v nějvětších mrazech 30dní v roce nezatopit v krbu...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.