Jak odmítnout nabídku

Od: Datum: 23.10.12 08:40 odpovědí: 20 změna: 23.10.12 20:21

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, dostal jsem nabídky od několika firem na výměnu oken. Nyní nevím, jak jim slušně napsat odmítnutí nabídky. Tedy, že jsem si vybral okna od firmy konkurenční. Poradíte?

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.12 08:49

Poradíme.

Napište jim to přesně tak,jak jste to napsal zde.

Že jste si vybral okna od jiné firmy.

Datum: 23.10.12 08:51

Děkuji, dal jsem přednost atraktivnější nabídce jiné firmy.

Datum: 23.10.12 08:53

Jak? Tak jak píšete. Bylo by zbytečné lhát.

Dobrý den, děkuji za Vaši nabídku a projevený zájem, přesto musím odmítnout. Obdržel jsem výraznou slevu u jedné z konkurečních firem. Přeji příjemný den. S pozdravem XXX

Datum: 23.10.12 08:54

Dobrý den, děkuji za vámi zaslanou nabídku, ale vybral jsem si cenově výhodnější nabídku od jiné firmy.

Datum: 23.10.12 08:58

Vybírala jsem z nabídek loni. Odepisovala jsem:

Děkuji za nabídku, po zvážení všech okolností si však na výměnu oken vaši firmu nevyberu.

A nebojte se toho, firmy vypracovávají desítky nabídek a musí počítat s tím, že jen několik málo jich nakonec bude úspěšných. A jestli budou nebo nebudou úspěšné, je jejich problém, ne Váš.

Datum: 23.10.12 09:04

Dobrý den. Děkuji za nabídku vašich služeb. Po porovnání s jinými nabídkami, které jsem rovněž obdržel, jsem došel k názoru, že ta vaše pro mne není přijatelná. Děkuji za váš čas a jsem s pozdravem...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.10.12 12:41

Přesně tak jsem to udělala já. L

Datum: 23.10.12 09:04

A proč jim vůbec odpovídat? Jednu si vyberu, na ostatní zapomenu.

Datum: 23.10.12 09:06

Třeba proto, že je pán/paní slušně vychovaná ;)

doplněno 23.10.12 09:07:

*samozřejmě pán a vychovaný :D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.10.12 09:25

Zdvořilost je sice pěkná věc, ale v tomto případě poněkud nepraktická. Pokud firma dělá tisíce nabídek, z toho většinu zákazník neakceptuje (což v některých oborech není nic zvláštního), tak tahle jalová komunikace jen plní schránku, znepřehledňuje a ztěžuje práci. Ono i to slušné vychování může někdy obtěžovat.

Datum: 23.10.12 09:42

Myslím si taky, že v tomto případě je slušnost sice hezká, ale jaksi navíc. Firmy s tím už počítají, že dají cenovou nabídku a zákazník se ozve, nebo ne. A pokud by náhodou nějaká z firem urgovala svoji nabídku, můžete se pak ozvat s odmítavým stanoviskem.

Dnes se už odepisování nenosí, stačí, když žádáte o pracovní místo, s odmítnutím se obtěžuje jedna firma z dvaceti, ostatní vše rovnou hází pod stůl.

Od: hm®
Datum: 23.10.12 19:00

No však bych si pak řekl: blb.čci, taky mohli aspoň napsat dvě slova "nemáme zájem".

Od: hmmm
Datum: 23.10.12 09:48

Tak tenhle dotaz me dostal do kolen :-D

Od: buss®
Datum: 23.10.12 10:07

A je vůůbec třeba odpovídat? Nebo jim odepsat o kolik sleví, nebááát se. Na toto se ptáát...

Od: ladaadal*
Datum: 23.10.12 11:27

Osobně bych na ostatní nabídky už neodpovídal, ale chceš-li, pak není nic lehčího, než: Děkuju za vaši nabídku. Bohužel ve výběrovém řízení zvítězila nabídka lepší.

Od: dery®
Datum: 23.10.12 11:57

Určitě se nemusíte cítit špatně, že je odmítáte - to je obchod, nabídky se dělají, ale většina z nich je k ničemu, protože si vždy vyberete jen jednu.

Já jsem odpovídala (je mi blbý neodepsat), a to asi ve stylu: "Děkuji za Vaši nabídku, ovšem po zvážení všech možností jsem se rozhodla pro nabídku jiné společnosti, která je pro mě přijatelnější. S pozdravem..."

Datum: 23.10.12 12:12

jen doufejte , že ta levnější firma provede montáž oken podle norem ,jinak sem budete za čas psát " co s tím ,když se mlžej okna?*smich* "

Datum: 23.10.12 13:27

Už jsem se zmiňovala, že rádci nečtou dotazy? Mockrát, že? Není to roztomilé, jak kde kdo hned předpokládá, že jste si vybral nejlevnější? A někteří rovnou že i toho budete litovat? *smich*

Mají tu pravdu v tom, že řada lidí vůbec neodpoví. Ale je to slušnost a ten, kdo vás má na starosti, si bude moct odškrtnout jednu z rozdělaných položek, protože ty kalkulace si člověk zpravidla nějakou dobu schovává, kdyby zákazník přišel a řekl ano. Nemusíte to nějak zvlášť řešit, úplně stručně jim napište, že děkujete za nabídku, ale rozhodl jste se spolupracovat s jinou firmou. Kdo ví, možná vám někdo ještě půjde cenově dolů... :-D

Od: andrea1*
Datum: 23.10.12 18:51

Když jsme vybírali firmu na zateplení rod. domu, tak jsme jim přímo říkali, že si děláme výběrové řízení a že když se jim do určitého data neozveme, tak jsme si je nevybrali.

Datum: 23.10.12 20:21

děkuji Vám za Vaši nabídku oken. Rozhodl jsem se pro jiného dodavatele.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.