Hučení v pojistkách

Od: Datum: 23.10.12 04:40 odpovědí: 10 změna: 31.10.12 10:40

Máme problém a to vycházející hučení ze skříńky na elektrické jističe, které se objevuje nepravidělné, hlavně v noci, někdy i ve dne, převážně, když je téměř minimální odběr a vypnutý noční proud. Bydlíme v novostavbě, elektrikář říká, že máme vše v pořádku. Nejsem si jistá, poradí někdo. Moc děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.12 05:57

Ono až vám to začne smrdět kouřem bude to zlé. Jinak je to zatím dobrý, zkuste nechat povyměňovat jističe?

Datum: 23.10.12 08:58

Nedelel prosim paniku. Proc by melo zacit neco smrdet kourem a proc vymenovat jistice. Elektrikar tam byl. A snad je to odbornik.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.10.12 07:28

Opravdu je ten stykac na nocni proud vypnuty? Vse to napovida prave na ten nocni proud

Od: lucius*
Datum: 23.10.12 10:02

Já bych zkusil ještě nejméně dvě firmy, bohužel u nás je to s kvalitou na ... jistota je jistota

Od: bmbx®
Datum: 23.10.12 10:54

Vyčvachtaný stykač od nočního proudu, nic jiného to být nemůže, to se klidně vsadím ;)

Datum: 23.10.12 20:21

Stykač obsahuje cívku a ta při určité vůli mechaniky může maličko bručet.

JABRAKA

Od: bmbx®
Datum: 23.10.12 21:51

Jabraka:

mohu tě ubezpečit, že jsem zažil už dva stykače, které se někdy dokázali tak rozvibrovat, že z toho šel strach. Jeden z nich mne občas v noci budil a byl výrazně slyšet přes dvoje dveře. :( Po rozebrání jsem zjistil, že cívka je hodně volně na jádru, tak to vyřešil kus silikonové gumy .

Datum: 29.10.12 17:17

Asi už vím, kvůli čemu jsem v pátek u prarodičů nemohl usnout, dík za tip

Od: technoman*
Datum: 23.10.12 21:40

Není tam v rozvaděči zvonkové trafo nebo jiný napaječ? Může mít uvolněné plechy

Od: elektrikar*
Datum: 31.10.12 10:40

Některé starší stykače dost cvakají a pokud jádro špatně přiskočí bručí. Zkuste až to bude bručet do skřínky z jističi klepnout . pokud jej to přejde můžete nechat stykač vymněni za modernější. Já bych pro jistotu vypnul proud, na hlavním jističi a všechny šroubky na jističích a stykači utáhnul. On jiskřící drát u uvolněného šroubku dělá také kravál.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.