Vysoká vlhkost, proč?

Od: Datum: 22.10.12 18:38 odpovědí: 12 změna: 23.10.12 07:30

Ahojte, trápí mě v pokoji vysoká vlhkost a vůbec nevím čím to je, vlhkoměr se stabilně drží na 70%

A vím že se tu objeví neskutečná spousta chytráků co řekne že málo větrám a suším tu prádlo, tak prosím pěkně okno jsem měl otevřené celou noc a den a vlhkost byla 69% prádlo tu nesuším.

Zajímá mě příčina jelikož tu žádný zdroj vlhkosti nemám, podemnou je obývák, vedle mě další pokoj, nademnou půda a sdílím zeď s dalším domem, čili žádná koupelna nebo tak..A větrat můžu jak chci, venku svítí slunko, je tam vedro krásně a v pokoji 70%

V létě se to drželo stabilně na 60% a to jsem okno nezavřel ani jednou (jen když pršelo) ..Tak fakt nevím :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 22.10.12 18:39

a co květiny kolik tam máte květin?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 22.10.12 18:47

Ani jednu :) zkrátka žádný zdroj vody krom vody ve flašce občas..

Od: jerry00
Datum: 22.10.12 18:44

No jestli to nebude tím, že větráte. Ono když je venkovní vlhkost v této době okolo 90% tak větráním se v pokoji asi nesníží. Snižovat vlhkost větríním platí především pro mrazivou zimu, kdy je venku malá vlhkost, pak to platí. V létě zase dochází k vysušování prouděním teplého vzduchu , který odvádí vlhkost cirkujací ven z místrosti, přičemž může být i venkovní vlkost nepatrně vyšší, než uvnitř, protože důležitější podmínka je cirkulace, ke které dochází vlivem buď větráním, nebo k ní dochází vlivem nestejných teplot v jednotlivých prostorách domu, nebo bytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 22.10.12 18:48

Když je venku tak jak dnes (včera) inverze, mlha, tak samozřejmě nevětrám :) větral jsem když bylo venku 20C, slunko, teplo, hezky..Teď se to nehodí větrat..Jinak je fakt, že ne chodbě je tak o 5 - 10C méně jak v pokoji, dělí mě s tím jen dveře..

Od: jerry00
Datum: 22.10.12 19:04

Ono právě nezáleží na tom, zda je venku slunečno a teplo. Nositelem vlhkosti je proudící vzduch. Může svíti jako blázen, sto kilometrů odsud je bouřka ,nebo tlaková níže,a po okraji proudí vlhký vzduch a jeto...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 22.10.12 19:05

V tom případě je venku už dva měsíce stabilně vzduch o vlhkosti 70% ...To je blbost..

Od: jerry00
Datum: 22.10.12 19:21

Vlhkost uvnitř má dalko větší setrvačnost ,než venku, kde se barometr zblázní během několika desítek minut. Uvnitř je nějaké mikroklima, které má velkou akumulační schopnost. Venku se to může střídat v nějakém rozmezí ,řekněme 10% i několikrát za den. Což by mikroklimatem uvnitř bylo reflektováno v případě, že by místnost neměla stěny. Takhle vzduch z venku proudí okny, nebo dveřmi. Zdi ale mají naakumulovanou nějakou teplotu a vlhkost, navíc tam je nábytek, za kterým vzduch neproudí, takže ikdyž nějaká vlhkost se odpaří z volných prostorů na zd, tak z nevětraných oblastí se zase doplňuje vzlínáním. Takže proces probíhá velice pomalu. Když si vzpomenete na to jak dlouho trvalo, že se vlhkost v místnosti zvedla z oněch 60% v létě na těch 70% teď, tak to taky určitě nebylo za den ,a asi ani za týden.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 22.10.12 18:52

Jen si ´rejpnu´ - zkusil´s jiný vlhkoměr?

:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 22.10.12 18:55

To mě taky napadlo, že by třeba kecal, nezkusil, ale vlhkost tu určitě cítit jde když vstoupím do pokoje tak mě to tak ovane, v jiných místnostech ne..

Datum: 22.10.12 19:30
avatar

axlík:

Vlhkost vzduchu je také závislá na teplotě.(relativní vlhkost)Někdy stačí zatopit o 5 st.C výš a klesne o pár procent.Dlouhodobé větrání také nemá žádný význam.Doporučeno je,vyměnit vzduch jedním minutovým otevřením oken a rychle zavřít.Nemá cenu také větrat,když je venku deštivo a vlhkost 90%.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.12 20:24
avatar

ty hodnoty jsou nějaké vysoké. Fleky na té zdi od souseda teké neuvádíte. Podle mě by tam něco mohlo někde zatékat.Měřil bych teplotu právě té zdi k sousednímu domu, pokud je nízká s ohledem/porovnáním na ostatní zdi mohl by tam být problém. Jinak neuvádíte na kolik topíte stupňů. My ted máme v panelovém bytě také cca 50%, a teplotu cca 22,5. Topte tak na 22 až 24, vlhkost by měla klesnout. MJ.venkovní vhlkost je ted hlavně ráno opravdu vysoká,možná jste si ji tam natáhl. Zrovna ted to ukazuje 83, sám jsem překvapený. To bude ráno prádelna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dery*
Datum: 23.10.12 07:30

Je pokoj krajový, tzn. alespoň z jedné strany nekrytý?

My taky máme problém s vlhkostí a to předevší v zimě. Pokoj je totiž nekrytý ze 3 stran, zdi jsou tenké, jsou chladné a když se vevnitř zatopí, kondenzuje na nich voda (vidět není...dokud nevyraší plíseň :( ).

Teď jsme tuto část domu zateplili a čekáme, jestli to bude fungovat. Vzhledem k tomu, že zdi by neměli tolik promrzat, neměla by se na nich voda vůbec kondenzovat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.