Vodovodní baterie - redukce

Od: Datum: 22.10.12 12:41 odpovědí: 14 změna: 15.01.13 10:25

Dobrý den,

z jistých důvodů (velice omezená nabídka) nechci přímo baterii s roztečí 100 mm. Funguje takováto redukce na rozvod 100 mm pro baterii 150 mm?
http://www.novaservis.cz/cz/p…t/1000-redukce-100/150-chrom/

Pokud to dobře chápu, kolínka by se měli schovat pod ten kryt - bez mezer u zdi doufám. Baterie by se pak měla montovat bez krycí růžice ne?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.12 12:49

Podívej se na odkaz,najdeš tu výběr,co se ti bude hodit.

JABRAKA

http://www.novaservis.cz/cz/k…aterie/prislusenstvi-baterii/

Ohodnoceno: 0x

Od: hans75
Datum: 22.10.12 13:06

spíš mi jde o to, jestli s takovou redukcí má někdo zkušenosti a jak to vypadá. Aby mě manželka nezabila. Peněz je to tady hodně. Rád bych termostatickou baterii na 100 mm a s teplou napravo a jediný, co jsem zatím našel je tato:

http://www.voda-lan.cz/produkt.php?txt=62&&detail=494

Což o to je hezká, ale za ty prachy, aby to s redukcí taky vypadalo. Stavební úpravy jsou nereálné, resp. skončili by asi rozvodem manželství

Od: olaf71*
Datum: 22.10.12 13:24

buď tam dáš tu redukci kompletně a nepoužiješ krytky od baterie, nebo naopak. nebo koupit samotné excentry, nastavit na 150 a použiješ orig. krytky od baterie. šel bych do té druhé varianty, neboť krytka od té redukce bude jiného designu.

Od: drejdl*
Datum: 22.10.12 13:27

S touto redukcí zkušenost nemám, ale myslím, že by bylo možné namontovat obě kolínka i bez toho krytu tak, aby byla ve vodorovné rovině a ve správné rozteči a pak běžným způsobem namontovat baterii včetně krycích růžic. Bez nich by to podle mně vypadalo hnusně. Ta krytka je možná určena pro pohodlnou montáž, aby se dodržela správná rozteč a vodorovnost.

Datum: 22.10.12 14:04

Uplne nejjednodussi je pouzit rovnou etazky, ktere jsou prave k tomu urcene, v prodejne reknes, ze chces etazky na jinou roztec baterie, nez jsou vyvody ze zdi a oni by ti meli dat etazky, ktere jsou jenom o neco delsi do stran, nez normalni a maji take o neco vetsi ruzici, nez normalni, prave kvuli tomu, aby se zakryla ta vetsi etazka.

Od: jerry00
Datum: 22.10.12 14:26

Nevím jak u kterých typů ale v některých balení bateriíí bývají nějaké redukce již součástí balení.Možná to bude u většiny, stačí se někde v Obi kouknout do krabice.Co se týká krytí, tak to hlavně záleží na velikosti(průměru) toho krycího kloboučku. U designových baterií to může být docela problém, když mají malé kloboučky a pak se celá ta redukce musí nařídit a schovat pod omítku.

Datum: 22.10.12 14:37

Asi teda risknu nákup té baterie a zkusím to doladit potom. Tu co jsem dával odkaz, vypadá, že to snad nějaký designový úlet není.

Podle nabídky zjišťuji, že když mám rozteč 100 a teplou vodu na pravý straně, tak jsem něco jako odpad většinové společnosti...

Datum: 22.10.12 14:48

Já mám barák celý ve 100 a všechny jsou s teplou vlevo! Ale u pákových baterií by to mělo být jedno, když je to přehozené, střeva jsou dělané z keramiky a jednotně asi EPDM gumy, odolné teplotám.Takže jen u stojánkových to pak chce přehodit panceřové hadičky...

Datum: 22.10.12 14:58

Tím jsem chtěl říci, proč tam kupovat takovou drahou krávu. Pokud nepotřebujete zrovne termostatickou, tak opravdu stačí tam dát normální pákovou. Za cenu té vaší budete mít asi 4 pákové.

Datum: 22.10.12 15:01

No a kdybyste trval na té vaší baterii, tak vězte, že ji jinde seženete i o něco levněji a bez slevy!

např: http://www.zbozi.cz/?q=Oras-Nova%207442CY&typ=nabidky&seradit=nejlevnejsi

Datum: 22.10.12 15:23

právě že řeším termostatickou, místo klasické. Drahá kráva to je, souhlasím.

Datum: 15.01.13 10:25

hlavní problém bude podle mě v té teplé vodě vpravo - tuším, že termostatická baterie ji potřebuje vlevo a jinak nefunguje, i když netuším proč..

Od: hs
Datum: 15.01.13 08:57

Dobrý den, mám přesně tentýž problém. Jak se vám jej prosím podařilo vyřešit? I baterii mám stejnou - Oras Nova.

Děkuji

Datum: 15.01.13 09:45

Uz jsem to tady psal.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.