Jak zapustit talířovou hmoždinku?

Od: Datum: 22.10.12 12:06 odpovědí: 1 změna: 22.10.12 13:20

Dobrý den,

potřebuji do polystyrenu zapustit talířové hmoždinky - mají kovové trny a jsou kvůli síle EPS dlouhé, takže se obávám tepelných mostů a chci je tedy zašpuntovat.

Co všechno k tomu potřebuji (tedy kromě hmoždinky samotné)? Kulatou frézku mám, jen mi není jasné, jak dostanu dovnitř trn. Normálně se zatlouká, ale pokud je hmoždinka trochu pod povrchem, dokážu do něj vrazit pořádně?

Díky.

(Vím, že je tu spousta odpůrců talířovek, takže předem odpovídám - ano, jsou nutné, 100% je tam chci dát ...)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 22.10.12 13:20

Měl jsem stejný problém a řešil jsem to pilkou na vyřezávání kulatých děr. Už přesně nevím, která ze sady to byla - podle průměru talířku, vrták vprostřed je myslím cca 5mm. Na pilce jsem měl rysku, do jaké hloubky se má zaříznout, vzniklý špunt šel vylomit a použít po zaříznutí k zacelení díry se zapuštěnou talířovkou.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.