Souhlas vlastníka s trvalým bydlištěm

Od: Datum: 22.10.12 09:15 odpovědí: 11 změna: 12.12.14 07:57

Dobré ráno, prosím o pomoc - nejsem schopná to dnes vymyslet, vše se mi zdá takové jalové.. Musí to být dnes vyřízené, tak to musím mít dobře :)

Potřebovala bych formulovat souhlas vlastníka nemovitosti se zřízením trvalého bydliště pro konkrétní osobu. Nájemní ani podnájemní smlouvu mezi sebou uzavírat nebudeme, vlastnictví budu dokládat výpisem z KN.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.12 09:35
avatar

Napsal bych to volnou formou.

Jsem "flip", majitel hradu v Karpatech, Nižné Vlkodlaky 666, a souhlasím se zřízením trvalého bydliště pro Vlada III. Drakula, narozeného v roce 1431. Datum, podpis, ahoj. Podpis musí být úředně potvrzený.

Druhá možnost je jít s dotyčným na přihlašovnu a před úředníkem potvrdit souhlas na přihlašovacím lístku. Je na vás, co je jednodušší.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: flip
Datum: 22.10.12 09:39

Díky, přesně to jsem potřebovala, já už tam začala motat i současnou adresu přehlašovaného apod.. Jdu tam osobně s jedním za chvilku právě, ale další 2 dneska nestíhají, tak jim tam jen nechám souhlas ověřit.

Dobrá odpověď, mějte se.*palec*

Od: buss
Datum: 22.10.12 09:53

V tomto případě osoba předloží souhlas vlastníka nemovitosti. buď volně napsat (zde ovšem ověřené), lépe když bude přítomen a podepíše se na úřadě na přihlašovacím lístku. Tedy Vy, předpokládám, že chcete u sebe někoho s TP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 10.12.14 11:39

Ač nerada, otvírám dva roky starý dotaz z důvodu, abych nezakládala duplicitní otázku.

Nenešel někdo, prosím, vhodný formulář ke stažení?

doplněno 10.12.14 12:31:

buss - u nás na webu a v okolí není nic. Trvají na osobní návštěvu majitele, ale jelikož je v zahraničí, tak to není jednoduché, proto hledám ofic formulář.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.12.14 12:05

A co na webu vlastní obce, v okolí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 11.12.14 14:19

Pátrání po formuláři je u konce, nic se nevypátralo a asi takový formulář neexistuje.

Jen prosím o radu. Mám napsat souhlas s trvalým bydlištěm a nebo trvalým pobytem? Co je správně? Děkuji Uška

Ohodnoceno: 0x
 
Od: macek7411*
Datum: 11.12.14 16:56

Zákon zná pouze a jedině "trvalý pobyt" (dále jen "TP"), který se přihlašuje podle zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o evidenci obyvatel" nebo "ZEO"). V běžné řeči se používá termín trvalé bydliště, kterým se ale rozumí právě trvalý pobyt dle zákona o evidenci obyvatel.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.12.14 17:10
avatar

uska, vy nemáte nájemní smlouvu? Pak nepotřebujete souhlas..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 11.12.14 22:28

Milane, nejedná se o mne, bydlím ve svém. A známý nájemní smlouvu nemá, udržuje nemovitosti kamarádovi, který mnoho let žije v zahraničí. S trvalým pobytem souhlasí, jen nepřijede osobně toto potvrdit.. Vím, že jde o slovíčkaření, ale máme dost nepříjemnou pracovnici na obci, proto to chci mít v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.14 03:09
avatar

Uska, nejde o slovíčkaření, úřad chce mít jasno, zda majitel nemovitosti se zápisem souhlasí, je to nakonec v jeho zájmu. Jelikož není smlouva, vyřešilo by to prohlášení majitele, na kterém nechá úředně ověřit svůj podpis a pošle vám to. Napřed bych ale tento postup, včetně formulace konzultovala s úřednicí, aby to nebyla zbytečně vynaložená námaha. Formulář nenajdete, zapomeňte, že je nepříjemná, jde Vám o Vaši věc a rozhoduje ona, ne Vy. Ještě dobrý odkaz :

http://bezplatnapravniporadna…laseni-zruseni-informace.html

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.12.14 07:57

To @flip:

Přesný postup stanoví ust. § 10 odst.6 z.č.133/2000 Sb., o evidenci obyvatel. Z něho vyplývá, že přihlašovatel musí mj. předložit úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu, nebo postačí, pokud vlastník objektupotvrdí svůj souhlas s trvalým pobytem před příslušným úředníkem. Písemné potvrzení tedy nemusí být na žádném speciálním formuláři, stačí opravdu potvrzení typu: Já níže podepsaný XY, nar.:__, bytem ___, tímto potvrzuji svůj souhlas s trvalým pobytem pro osobu XY v domě čp ____ na pozemku_____, v k.ú. _______, obci _________ na adrese ______. V ____ dne __________ úředně ověřený podpis __________

(6) Při ohlášení změny místa trvalého pobytu podle odstavce 5 je občan povinen

a) vyplnit a podepsat přihlašovací lístek k trvalému pobytu (dále jen "přihlašovací tiskopis"), který obsahuje údaje o

1. jménu, popřípadě jménech, příjmení a rodném čísle, předchozí a nové adrese místa trvalého pobytu občana,

2. vlastníku objektu, kterým se rozumí jméno, příjmení a adresa místa trvalého pobytu u fyzické osoby nebo název a sídlo u právnické osoby;

b) předložit občanský průkaz, u něhož není oddělena jeho vyznačená část24 v důsledku změny místa trvalého pobytu; občan po ukončení pobytu v cizině předkládá cestovní pas, občan po nabytí státního občanství České republiky předkládá doklad o nabytí státního občanství;

c) doložit vlastnictví bytu nebo domu, nebo doložit oprávněnost užívání bytu, anebo předložit úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu. Takové potvrzení se nevyžaduje v případě, že oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu k trvalému pobytu před zaměstnancem ohlašovny. Za oprávněnou osobu se považuje osoba starší 18 let, svéprávná, která je oprávněna užívat objekt uvedený v odstavci 1 nebo jeho vymezenou část (např. byt nebo obytnou místnost), anebo je provozovatelem ubytovacího zařízení, kde se občan hlásí k trvalému pobytu.

Za přihlášení změny místa trvalého pobytu zaplatí občan poplatek podle zvláštního zákona.14 Platby poplatků podle předchozí věty jsou příjmem obce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.