Co dělat se zdí bez základů

Od: Datum: 21.10.12 20:13 odpovědí: 2 změna: 22.10.12 12:26

Dobrý den začali jsme rekonstruovat starý domek kámen cihla.zkusil jsem kopat v jedné z místností podle zdi k základu,ale zjistil jsem že základ není. Zeď je kamená a uvnitř místností je cihlová přizdívka vzdálená několik centimetrů od kamené zdi.Chtěl bych se zeptat jestli mám pod zdi dělat základ a jak? Časem bude u nová střecha možná podkroví tím se zdi zatíží.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.12 09:38
avatar

Lukasa, to že staré baráky nemají základy je normální. Určitě ale mají šířku stěn nad 50cm. Dodělání základů je zbytečné, pracné a neekonomické. Určitě lze najít spoustu možností, jak vylepšit stav zdiva, vše se odvíjí od Vašich možností technických, finančních a časových.

Stejně musíte začnou hydroizolací zdiva a pak se bude vyvíjet opět mnoho možností...

Máte foto?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.10.12 12:26
avatar

Také jsme koupili starý domek a při vnitřních pracech jsme nanašli základy.Celý domek stojí na velkých balvanech,které jsou naházeny do základové drážky.Udělali jsme novou střechu i podkroví,ani se spodek nehnul.Ale hodně záleží na únosnosti podloží.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.