Je nutna parozabrana

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den,přistavil jsem pokoj do kterého vcházím z kuchyně.Jedná se mi o skladbu stropu.Palubky,zatepleni vatou 14 cm,trámky desk y, lepenka,zateplení vatou 20 cm,lepenka,tramky a plechova pultová střecha.M.ístnost bude využívána jako pokoj.Je nutné dat parozabranu z vnitřní strtany mezi palubky a vatu.Děkuji za odpověd.

4 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar figurek

Představte si tepelnou izolaci, kdy na jedné straně je +20°C a na druhé -20°C. Někde uprostřed máte teplotu těsně nad 0°C. A ta teplota těsně nad nulou úplně stačí k tomu, aby vám v izolaci zkondenzovala voda. Izolace navlhne a přestane izolovat. Jasná věc, teplý vzduch z vytápěné místnosti nesmí proniknout do tepelné izolace. K tomuto účelu slouží parozábrana. Dává se vždycky z teplé strany izolace. Jestli na vnější straně stropu bude mrznout, pak parozábranu potřebujete nutně. Neváhejte a dejte ji tam.

 


1x
avatar kejmilos

Ano...:)ja osobně bych jí tam dal...

 


0x
avatar jabraka

Velice záleží na tom,zda je místnost používána k celodennímu bydlení,případně i k jiným účelům,kdy se vytváří vysoká vlhkost.při normálním užívání není rosný bod v izolaci ještě na kritické hodnotě,takže kondenzace nehrozí.Většinou se laikovi nepodaří folii dokonale utěsnit,takže je líp ji tam nedat a ušetřit.

JABRAKA

 


0x

Ano parozábrana je nutná. Dodržte návod od výrobce parozábrany - napojení na zdi, průchody kabelů atd. Mezi střechou a izolací nezapomeňte na odvětrávanou mezeru.

Koukněte ještě na skladbu střechy - proč 2x lepenka?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]