Závada ledničky-neodtéka voda

Od: Datum: 07.11.12 21:48 odpovědí: 6 změna: 08.11.12 23:34

přestala mě odtékat voda v ledníčce ale kanálek vypadá čistě,Co mě čeká při ,takové závadě,Díky marta

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pepr®
Datum: 07.11.12 22:02

Máte zřejmě na mysli kanálek uvnitř ledničky. Kanálek ovšem pokračuje hadičkou za ledničku a odpařovací nádobkou. Pak tedy odtáhněte ledničku od stěny a zkontrolujte vzadu průchodnost té hadičky, případně vyčistěte odpařovací nádobku.

Datum: 07.11.12 22:05

Vypadat muze cokoliv jakkoliv. Doporucuji trochu vody nalit primo do diry a zkontrolovat jestli se tam drzi, nebo ne.

Prostouchnout brcek, spejli... ze zadu bych uz velmi pochyoval ze by to bylo ucpane, nic mene se podivejte jestli miska na kompresoru ma nejakou vodu, nebo je sucha.

Datum: 08.11.12 07:11

Brčkem prošťouchnout odtokový kanálek co nejhlouběji. *hej*

Datum: 08.11.12 08:15

Nám se na minulé lednici vytvořila v trubičce slizová houba jako známá kombucha. Člověk to prošťouch a za pár hodin se houba opět napila a nabobtnala. Musel jsem vždycky do dírky strčit pár kuliček louhu a byl zas na měsíc pokoj. Tam to ale kapalo trubičkou pod ledničku do plastvého šuflíku, takže louh nikde nemohl nic poleptat. Dneska mají ledničky vodní nádobku nad kompresorem aby se to odpařovalo teplem kompresoru. Tak tam bych se před použitím louhu podíval, jestli je to smalt, nebo barva, aby vám to kvůli mé radě nezašalo rezatět.

Od: drejdl*
Datum: 08.11.12 10:49

Osvědčila se mi plastová injekční stříkačka 20ml s nasazeným kouskem bužírky, naplnit vodou, zastrčit do otvoru vevnitř v ledničce, pod tlakem prostříknout.

Ohodnoceno: 2x

Od: kolo*
Datum: 08.11.12 23:34

Stoprocentně pomůže ustříhnout ohebný kabel třeba od nějakého spotřebiče a prošťouchnout.Musí být ale hodně dlouhý,alespon asi půl metru,aby vylezl vzadu u kompresoru,kde to vytéká

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.