vypoved najemni smlouvy

Od: Datum: 19.10.12 08:40 odpovědí: 4 změna: 19.10.12 16:19
Dobrs den chci se zeptat.Kdyz vypovim najemni smlouvu predem.Co vse budu platit.Nasel jsem na internetu, ze tri najmy jeste musim zaplatit.A otazka zni,musim zaplatit i inkaso na ty tri mesice?Nebo je to uplne jinak?dekuji za info.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 19.10.12 08:49

Dobrý den.

Vaši smlouvu si celou přečtěte. Určitě v ní máte uvedeny podmínky vypovězení smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.12 09:24
Jde mi o to inkaso? Najem za ty tri mesice asi budu musrt zaplatit to je mi jasne... ;)
Od: miria*
Datum: 19.10.12 10:24

Když vypovíte nájemní smlouvu dnes, výpovědní lhůta začne běžet od 1.11. a trvá 3 měsíce. Po tuto dobu máte právo byt užívat a samozřejmě platit nájem a všechny poplatky s bydlením spojené.To platí obecně, podle zákona. Pokud chcete z bytu odejít hned a ne až za 3 měsíce, zkuste se s pronajímatelem domluvit, jestli byste nemohli smlouvu ukončit dohodou k nějakému datu, na kterém se dohodnete. Ale je na ochotě pronajímatele, jestli na to přistoupí. Jsou i tací, co se z bytu odstěhují a vůbec neřeší, jestli mají ještě něco platit a taky nic nezaplatí. Jak tu uvádí jeden z rádců, přečtěte si pořádně smlouvu, jaké máte podmínky pro výpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.12 16:19
avatar

Předpokládám, že inkasem míníte především zálohy na spotřebu energií, na něž máte uzavřeny smlouvy s dodavateli. Tady záleží na tom, zda v bytě budete dále bydlet (pak je lépe zálohy platit, aby na konci nevznikl zbytečně velký nedoplatek), nebo zda už v bytě nikdo bydlet nebude.

Každopádně je však potřeba se o (ne)placení záloh dohodnout s dodavateli energií. Pokud byste jen přestal platit, mohou Vám začít chodit upomínky, případně naběhnout smluvní pokuty (podle dodavatele).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.