Octomilky - jak vyhubit

Od: Datum: 19.10.12 06:34 odpovědí: 11 změna: 20.10.12 18:19

Jak se zbavím octomilek? Nemáte nějaký tajný recept? Už jsem zastříkala kytky v kuchyni, vymyla koš, provedla revizi prostorů, jestli někde něco nezapadlo, ovoce se tu neválí, tleskám je jako o život, když je potkám, kuchyňský odpad jsem vyčistila, kde údajně žijí, ale ty mrchy si to tu nějak oblíbily, to se mi ještě nestalo, aby se tu tak dlouho držely. Biolit tu moc stříkat v kuchyni nechci.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 19.10.12 07:06

Dobrý den.

Našla jsem odkaz, kde je několik rad, jak se jich zbavit. Já osobně používám žluté lepící papírky. Vhodná se mi zdá i rada použít koření hřebíček, který je má zapudit.Čas od času se mi octomilky také objeví, ale stejně rychle zmizí. Důležité je opravdu nikde nenechávat zbytky ovoce.

http://hobby.idnes.cz/na-octo…090911_121203_hobby-domov_mce

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.10.12 07:49

Moc děkuju!

Od: odkorek
Datum: 19.10.12 07:56

Dobrý den,mám už druhý rok vyzkoušeno toto a opravdu je to účinné: naliji si do misky-stačí nějaká malá, jablečný ocet,přiliji vodu a kápnu trochu jaru, misku obalím průsvitnou potravinářskou folii,udělám ve folii např.tužkou pár dírek a uvidíte že za chvíli už se na dně budou usazovat mušky. Zkuste

Datum: 19.10.12 08:02

Díky, to zní též moc sympaticky. Proč tam dáváte ten jar?

Datum: 19.10.12 08:09

Tak jsem to někde četla a je pravda , že jsem to zkusila jednou bez jaru a neutopila se ani jedna. Misku mám průsvitnou a tak vidím kolik jich tam už je. Klidně to takto nechám i víc dnů ,až je dno černé,tak zase dám nový nálev. Opravdu zkuste a budete překvapená,ocet ale musí být jablečný

Od: ron*
Datum: 19.10.12 08:11

Napadá mě, jestli jar zde neplní funkci smáčedla. Tekutina na muškách lépe ulpí, nemůžou pak uletět. Ale je to jen můj nápad.

Datum: 19.10.12 08:15

Máte pravdu ,budo to tím že jar je smáčedlo. Vlasta

Datum: 19.10.12 08:24

Bez toho ovoce by tam být neměly, proto mne napadá, zda tam nemáte spíše smutnice, protože otravné jsou úplně stejně.

Datum: 19.10.12 08:42

Taky se přikláním spíš ke smutnicím. Ty se množí v zemině pokojových kytek a na ocet je nenalákáte. Bilitem si taky moc nepomůžete. Částečně na ně pomáhají žluté lepící pásky, ale ty zachytí jen dospělé jedince. Chce to přesadit kytky a ošetřit jejich kořenové systémy.

Datum: 19.10.12 15:37

Také mám pár maličkých mušek. Octomilky to nejsou, smutnice také ne. Oba druhy bezpečně to nejsou. *hej*Tleskáním je také nedostanu, protože jsou lehounké a proud vzduchu je vynese. Mám jich plné zuby a jsou na nečekaných místech. Potvory to jsou! *bum*

Datum: 20.10.12 18:19

Myslím, že jsou to určitě octomilky, jsou hnědé a vypadají, že mají basedowa :) Nalíčila jsem na ně mističku se sherry a fólií, ale nechytla se tam ani jedna a všechny zmizely. Zbaběle vyklidily pole, nebo se mi je podařilo již zlikvidovat těsně před tím. *smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.