Betonová podlaha, OSB desky, PVC - lino

Od: Datum: 18.10.12 11:30 odpovědí: 2 změna: 18.10.12 18:14

Dobrý den,

prosím nemá někdo zkušenosti - máme starý RD s velkou vlhkostí, v pokoji máme betonovou podlahu, na tu podlahu bych dal OSB desky a na to PVC - lino. Četl jsem že OSB desky jsou vhodné do vlhkého prostředí, že jsou napuštěný proti vlhkosti. Dal bych je tedy na betonovou podlahu a na to PVC. Jen nevím jestli se to tak dělá, jen tak je položit na beton a na nechat je nenalakovaný a na to dát lino. Jde to? Děkuji mockrát za odpověď. Sháním články na internetu ale moudrej z toho nejsem. Díky. Martin

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.10.12 11:42

Nejdříve je nutné domek vlhkosti zbavit - jinak (uzavřením odvětrávání betonové podlahy plastovou krytinou) bude vzlínat do zdí a domek bude postupně směřovat k demolici... ;)

Jinak - běžné OSB nejsou příliš odolné proti vlhkosti, ale existují i takové.

Řešením pro váš případ by mohla být podlaha odvětrávaná mezi stávající a novou podlahou se ponechá vzduchová vrstva se zajištěným prouděním vzduchu k vysoušení (ale potřebuje určitou výšku) a nebo odizolovaní stavby proti zemní vlhkosti...

Datum: 18.10.12 18:14

OSB desky nejsou zrovna příliš vhodný podklad pod lino.Jsou slisovány ze štěpek a tyto po čase lino promačkají.Bylo by nutno pracně desky vystěrkovat.Já jsem pod lino na beton používal vlnitou lepenku.Samozřejmě nejdřív PE folii.

JABRAKA

doplněno 18.10.12 18:17:

Dobré je na folii použít lino s filcovou podložkou.

JB

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.