Co s vlhkým koutem v dětském pokoji?

Od: Datum: 18.10.12 10:31 odpovědí: 8 změna: 18.10.12 16:06

Existuje nějaký způsob, jak alespoň částečně zlepšit vlhký kout v místnosti? Není to vlhké vyloženě tak že by byly na stěně kapičky vody, jen to na dotek působí podobně jako třeba čerstvý ještě nevyschnutý nátěr. To že do toho koutu nesmím "přirazit" žádný nábytek aby nevznikala plíseň je jasné (momentálně tam žádná není), ale existuje nějaký trik který by tu vlhkost mohl snížit?

Napadlo mě jestli by třeba nemohlo pomoci dát tam třeba nějakou palmu v květináči nebo něco podobného. Teoreticky by mohla tu vlhkost částečně pohlcovat, ale nikdy jsem to nezkoušel...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.12 11:09

Spis to jednou za tyden vysusit primotopem a vetrat,udelat denne pruvan.Take jsme meli v pokoji vlhky kout,kvuli ochlazovani zdi.Nechala jsem v onom koute udelat kourovod a dala kaminka,jednou za cas tam zatopim,vyschne a dobry.Vlhko pohlcuje vapno,ale prece si tam nedate kybl s vapnem,coz se hodi spis do vlhkeho sklepa.Nebo pak nechat zhodnotit zatepleni domu,aby se kout neochlazoval.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 18.10.12 11:10

Kvítko vlhkost lokálně spíše zvýší...

Co dát tam nějaký tepelný zdroj? Nebo aspoň lampu s klasickou žárovkou (pokud by bylo potřeba i přisvítit, jinak je lampa samozřejmě nesmysl)...

doplněno 18.10.12 15:08:

No - Petr123 sice nepíše, jestli má v bytě dítě nebo nějaké jiné zvědavé zviřátko - ale že by zrovna Savo bylo vhodným bytovým parfémem si nemyslím (mimoto Savo ´žere´ nátěrové hmoty)...

Jako nouzovka na vyhubení plísně ano, ale preventivně - cobykdyby, bych ho nepoužíval...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.10.12 12:11
avatar

Ještě bych to zkusila postříkat savem z rozprašovačem. Možná to není to pravé ořechové, ale pokud víte, že by se objevila plíseň, tak bych to zkusila. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 18.10.12 12:17

Nejlepší řešení je najít příčinu vlhnutí a odstranit jí. Vlhkost může vzlínat od základů nebo zvenku skrz zeď (hydroizolace zvenku, odspodu podříznutí nebo chemicky napusitit zdivo); může kondenzovat vlhkost na chladné zdi (zvenku zateplit); taky může být ve zdi prasklé potrubí atd.

Různé odvlhčování a sušení je jen odstraňování následků. Pomůže topit a větrat (okna dokořán na 5 minut, několikrát denně), stříkat savem proti plísni, dát antikondenzační nátěr (zázračná izolační barva - sice prakticky neizoluje ;) ale kondenzaci vody na povrchu zmenšuje), kytka nebo odvhlčovač taky (pokud je v místnosti příliš vysoká vlhkost - ověřte vlhkoměrem)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dejvy*
Datum: 18.10.12 14:39

Odstranit příčinu ale prostě ne vždy jde. Mnohdy je to nemožné.

Větrání je sice super, ale pokud je zeď vlhká asi ani otevřené okno nepomůže, nehledě na to, že venku bývá kolikrát vyšší vlhkost, než si přeju mít doma.

Zkuste vysušit fénem, nebo nějakým zdrojem sálavého tepla a pozorujte, jestli se vlhkost v růžku znovu objeví.

Podobnou věc jsem řešil doma také, nepomohlo zhola nic. Až když jsem osekal zeď na kámen a použil jádrovou omítku BAUREX a do ní tekutou přísadu BAUREX, tak zeď se zdá v pořádku.

Ale i přesto jsem zakoupil odvlhčovač a vzdušnou vlhkost držím z původních 70% na nějakých 50%.

Zdá se, že to zabírá. Uvidíme na jaře, kdy je vlhkost nejvyšší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 18.10.12 14:53

Měl jsem stejný problém postříkal jsem to savem a pomohlo to ale ne uplně nakonec jsem zateplil dům ( z venku ) a je klid od té doby se plíseň už neoběvila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.12 15:02
avatar

Petře, nejdříve je třeba stanovit příčinu vlhnutí. Musíte se rozepsat o stavu a složení stěny, vlhkost v místnosti, teploty vytápění...

Na dočasné odstranění je třeba větráček, topidlo, odsavač vlhkosti, různé nátěry třeba i savo...

ale jen na chvilku...

doplněno 18.10.12 18:52:

příčina lze vždy odstranit, pokud se chce a jsou finance.

Proto bych doporučil malinký ventilátor, aby ofukoval...

máte fotky zevnitř a zvenku?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.10.12 16:06

Je to prostě roh "nešikovně" postavené cihlové bytovky, kam sice může pršet ale prakticky tam nesvítí slunce. Navíc pod tím nevytápěné sklepy (se zatepleným stropem). Tím že je to bytovka tak je i jasné že rady typu podříznout nebo zateplit nejsou až tak jednoduché a jen na mém rozhodnutí.

Zeď nijak neplesniví, respektive kdysi tam slabá plíseň byla ale to bylo proto že byl ten roh zakrytý skříní - moje hloupost. Oškrábáno, natřeno fungicidní barvou a od té doby ani náznak plísně. Jen prostě jak se ochlazuje tak je cítit jak je spodní roh vlhký. Zbytek místnosti je z hlediska vlhkosti naprosto v pohodě.

Ani velké větrání nepomůže - je to takový kout místnosti že i když se udělá oknem a dveřmi průvan tak přímo projde místností a tomuhle rohu se vyhne.

Tím dětský pokoj nemyslím pokoj pro zvíře (i když psa taky máme) ale pokoj pro cca roční dítě. Takže pokud by se tam dal nějaký vysoušeč tak by měl být nezávadný a "dětem odolný" ;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.