Radiatory netopi

Od: Datum: 18.10.12 07:45 odpovědí: 8 změna: 22.10.12 16:01

Mam jednotrubkovy radiatorovy system. Presto,ze jsem odvzdusnila vsechny radiatory v celem baraku,tak 2 netopi(vytapi se 4 patra-suteren,prizemi,1.p. a podkrovi, ty co netopi se nachazeji v prizemi). Na vsech jsou osazene termohlavice,ktere jsem sundala a radiatory jsou nastaveny na maximum (cislo 6 oproti rysce). Kdyz sahnu na privodni trubky u tech 2 co netopi,tak jsou studene,odvzdusnovanim jsem z kazdeho radiatoru co netopi vycerpala tak 2 kyble vody a dopustila do soustavy chybejici vodu.Vsechno topi jako blazen,krom tech 2 a uz mi dosla logika i fantazie co udelat.Napada vas nejaka pricina?Jeste bych dodala,ze to vypada,ze jsou to radiatory na konci vetve.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: totak*
Datum: 18.10.12 09:32

Nehýbalo se přes léto s těmi radiátory? Napadá mě že by mohly mít spád na druhou stranu tedy sklon od ventilu ke konci radiátoru. V takovém případě pak radiátor topit přestane.

Datum: 18.10.12 09:54

Nevím jak přesně to máte zapojené..

Nicméně buď máte přicpaný ventil na vstupu do těch dvou těles, nebo nemáte vyváženou soustavu.

Není logické, aby všechna tělesa byla naškrcena na stupeň č.6...to je plně otevřený ventil..s nejmenším hydraulickým odporem.

U nejvzdálenějších dvou těles , kde je nejmenší podíl samotížného vztlaku (protože jsou navíc nejníže) by ten stupeň č.6 mohl zůstat, ale logicky by se u ostatních těles (těch co "topí jako blázen") měl hydraulický odpor zvětšit...tedy ne stupeň č.6, ale třeba jen č.4 nebop č.3 (to je nutné buď spočítat, nebo metodou pokus omyl vyzkoušet).

Od: marci11
Datum: 18.10.12 11:16

Podle Vasi rady jsem tak ucinila a moc vam za ni dekuji. Vetsinu radiatoru v dome jsem nastavila na stupen 1-tam ,kde moc topit nepotrebuji, a svete div se roztopily se i ty 2. Jeden z nich topi jak blazen a je uplne horky ,druhy vsak topi tak na 1/3 .Coz mi rozum nebere-jsou od sebe asi pul metru,ale kazdy je napojen na jiny konec vetve. Napada Vas co s tim jeste udelat? Pokud radiatory funguji takto evyvazene,kde muze byt problem jako takovy? Je slabe cerpadlo a chce to silnejsi nebo je pricina jinde? Kotel je dimenzovany dobre-ma o neco vyssi vykon nez je potreba. A jeste jsem si behem regulovani zpusobila jeden problem :( Kamarad me poradil at zkusim zavrit privod vody do radiatoru a ten mi ted nejde znovu otevrit protoze ta dirka na sroubovak na privodu je uz vyvrklana a nedari se me to ani sykovkama. Bojim se ze kdyz zaberu poradne tak praskne ten plast po obvodu ,mate nejaky figl cim vycpat vyvrklanou drazku pro sroubovak? Asi se chytate za hlavu a rikate si zenska jedna nemozna :)

Datum: 18.10.12 11:22

Pokud jsou ty dva původně "netopící" radiátory každý na jiném konci větve, pak každý musí být nastaven jinak..U toho který teď ještě netopí ideálněm zkuste ještě regulaci přenastavit, nebo u toho sousedního co topí trohu seškrťte armaturu.

Jak jsem psal, bez výpočtu je to trošku pokus omyl..., ale postupně to "vyladíte", když budete trpělivá.

Čerpadlem to podle mne nebude..., ale aby to definitivně potvrdil či vyvrátil, musel bych znát parametry celé soustavy, typ čerpadla..a výkon těles..

Ideální je používat šroubovák s takovou šířkou hlavičky, že zapadne přesně do drážky šroubu..což je Vám teď už asi jasné

Tak ten šroubek potom vyměňte..až bude možnost. Šlo by to možná i pomocí kleští, ale pokud nemáte dost sílu, tak ho ještě "odrbete" po obvodu.

Datum: 21.10.12 09:26

Steluju uz nekolik dni,ale bohuzel at delam co delam,i kdyz priskrtim radiatory v prizemi na 1 ,a ty "netopici necham na 6"tak ten jeden je porad vlazny a ten druhy topi tak na pul-3/4 vykonu. U prveho jde vlazna voda uz do privodni trubky,takze radiator zrejme rozbity neni. Pruser je,ze je to zrovna v obyvaku,ktery je tim padem hodne chladny. Ach jo.Zacinam propadat beznadeji.

Datum: 21.10.12 13:39

ono to dimenzování radiátoru znamená možná něco jiného, než si myslíte. I když máte radiátor s výkonem 2 kW, pak vám nemusí topit s výkonem 2 kW. Jde o celou soustavu, zda vám výkon přenese nebo ne. Do dvoukilowattového radiátoru vám vaše soustava nemusí přenést výkon dva kilowatty. To se celkem běžně stává a většina otázek tady na poradně míří přímo sem, na tento problém. Zkuste přiškrtit ty radiátory, co nejlépe topí a uvidíte co se stane. Nic lepšího vám neporadím.

Datum: 21.10.12 14:57

To jsem udelala,ale bohuzel se to na vykonu neprojevilo.Coz mi nejde vubec do hlavy.

Datum: 22.10.12 16:01

U jednotrubkového systému je důležitý dostatečný výkon oběhového čerpadla! Nejlépe by bylo překontrolovat čistotu sítka, které je umístěno ve filtru před čerpadlem a když bude čisté, tak nastavit výkon čerpadla na maximum. Když ani pak by to netopilo, tak nechat čerpadlo překontrolovat odbornou firmou!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.