Přidání tělesa na otopné trubky

Od: Datum: 17.10.12 21:41 odpovědí: 12 změna: 18.10.12 15:20

Zdravím všechny.

Mám takový dotaz, mám v rodiném domě ústřední topení. Trubky jsou v mědí a deskové radiátory.

Existuje něco, abych mohl na volné trubky, které vedou po domě přidat něco na tyto trubky, aby byla větší výhřevnost? Něco jako vějířovitý plech, který se na trubky natáhne.

Pamatuji si, že něco podobného bývalo v garářích a dílnách, ale tyto trubkové radiátory byly jíž takto udělané. Zkrátka aby i tyto volné trubky předali více tepla do místnosti.

Vím, že by bylo lepší přidat radiátory, ale chci to jen jako nouzové řešení na letošní zimu, příští rok chci vše předělat. Chci jen letošní zimu přečkat v teplu a využít tyto holé trubky.

Děkuji všem za odpověď a názor, ať je jakýkoliv.

Jarda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.12 21:58
avatar

ne to nebude fungovat..

to dřívější co bývalo v garážích, bylo na páru!

silná trubka omotaná vějířovým plechem..

Na vodu to taky fungovalo, ale mizerně.

Ve Vašem případě přidejte radiátor..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.12 22:30

Nebylo to jenom na paru a i na vodu to topilo velice dobre, ale je pravda, ze je jednodussi a urcite i levnejsi proste vymenit radiator za vykonejsi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.12 22:39
avatar
Jeste bych nekde vyhrabal stare tabulky s vykonem techto trubkovych registru jak pro vodu, tak pro paru.
Nicmene vlozena prace se v tomto pripade opravdu nevyplati a je lepsi rovnou provest zamenu teles za vykonnejsi, s velkou pravdepodobnosti to vyjde i cenove lepe.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.12 23:28

Na ty měděné trubky nic nenavlékneš, to pusť z hlavy! Svého času jsem také přemýšlel, jak odebrat více tepla ze stoupačky procházející kuchyní v paneláku :))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardyss*
Datum: 18.10.12 00:18

Chci jen letošní zimu nějak přečkat a pak přidám radiátory, zkrátka potřebuji jen nouzové řešení.

Od: ladaadal*
Datum: 18.10.12 06:44

Nouzově ty trubky zaizoluj, aby voda nechladla cestou k radiátoru. Nic jiného fungovat nebude. Pokud to máš na jednu zimu, tak tam strč nějakej přímotop, kterej pak využiješ někde v dílně, nebo prodáš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.12 08:15
avatar

ladaadal,

tuším že to zde již jednou počítal pan Martin, (páč to umí a já mu věřím) a vypočítal ztrátu teploty na trubkách, že se to skoro ani nevyplatí zaizolovávat trubky v obytných místnostech, popřípadě za sádroakrtonem. něco jiného by byl rozvod v chledném prostoru.

Martine, je to tak? Nebo si to pletu s něčím jiným?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.12 08:41
avatar

milancukrar:

Ano Milane, je to tak...

Tady je to ještě ke všemu myšleno "jinak", tedy nikoliv že voda v potrubí chladne, ale to potrubí chce tazatel "naopak" využít jako přídavnou topnou plochu, což v tomto případě nevidím jako smysluplné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.12 14:54
avatar

Martine, díky! Jsem rád, že moje paměť není ještě tak špatná... Tazatele jsem pochopil, vějířový radiátor...to nebude fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.12 15:20
avatar

Spíše než pojem "vějířový radiátor" bych použil klasický termín "žebrovaná trubka" nebo "registr z žebrovaných trubek".

To by v principu fungovalo, ale v tomto případě jak jsem psal výše v tom žádný smysl nevidím..(natož finanční úsporu o kterou se

jedná).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.10.12 09:24

Milane, asi máš pravdu, je fakt, že jsem izoloval jen ty, co jsem pak zazdíval, ale hlavně jsem chtěl tazateli říct, že z těch trubek prostě teplo nevycucne, i kdyby se rozkrájel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 18.10.12 12:31

Teplo z trubek vycucnout jde, ale bylo by to s tim mnohem víc práce než přidat radiátor.. Pokud trubky jsou v místnosti která se vytápí, tak se zaizolováním trubek zmenší plocha která předává teplo = bylo by chladněji. Izolovat potrubí má smysl tam kde teplo nepotřebujeme (sklep atd.)

Přidejte radiátor nebo stávající vyměňte za větší.. Může klidně provizorně stát na zemi podložený klackem a být připojený hadicema (nebo plastovým potrubím, nebo spájeným z mědi - co je po ruce). Nejmíň práce je ale udělat to hned na čisto, než teď budovat provozorium a pak to předělávat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.