Bydlení v dřevěném domku

Od: Datum: 16.10.12 21:28 odpovědí: 8 změna: 17.10.12 10:35

ahoj co řikáte na takové bydlení ve dřevěném domku? mrkněte na to http://www.zahradni-drevene-d…domku/zahradni-domky-a-chaty/ docela přijatelná cena myslíte si že se v tom dá bydlet celoročně dle mého názoru pokud si to človek nechá zateplit tak asi neni problém máte někdo zkušenost? Free

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 16.10.12 21:46

No - v ´základu´ je zateplení 10 cm vaty - což není mnoho (otázkou je vytápění - tato stavba nemá téměř žádnou akumulaci tepla - rychle lze vytopit, rychle vychladne). A v našich klimatických podmínkách bych se obával malého sklonu střechy...

Ale jinak? - malé, levné, praktické - proč ne?

Od: prochy35*
Datum: 16.10.12 22:01

To chce vyzkoušet :)

Datum: 16.10.12 22:35

Tak maringotka se dala taky dobre vytopit... Vypada to dobre, skoda ze tomu na cely rok neverim.

Od: au1
Datum: 16.10.12 22:40

jednou v tom domku taky skončím :D na důchod koupím pozemek, jebnu na to tenhle barák, a dožiju v něm :) mně se to celkem líbí, když se to postaví u lesa, o palivo na zimu nebude nouze :D

Datum: 16.10.12 23:06

Budte velmi ,velmi opatrný s predstavou ,že drevený domek zateplíte dodatočne na celoročné užitie.Korektne možete iba z vonku a tam treba novú fasádu .Zateplenie vnútorných stien je chyba.

Datum: 17.10.12 00:02

Mě se to celkem líbí, jako alternativa k bydlení. Dle toho co jsem se díval si můžete po dohodě udělat úpravy v projektu nebo nechat dodat domek z vnitřní strany bez obložení. Takže to pořídil buďto s upraveným projektem v podobě dostatečného množství izolace nebo bez vnitřního obložení a zateplení s tím, že bych si zateplení v libovolné tloušťce udělal nebo nechal udělat sám. To bych viděla asi jako nejlepší řešení, protože si budete moci např. udělat rozvody dle svých skutečných potřeb (nikoli průměrných)

Datum: 17.10.12 08:31

no, jsem přesvědčen že si to sám s šikovným tesařem uděláte mnohem levněji, kvalitněji a hlavně dle Vašich představ.

Datum: 17.10.12 10:35

Zkušenost nemám,ale když píšou zatepleni pro celoroční obývaní,tak asi bydleni bude no problem.(V tom zatepleni jsem viděl největší překážku...?)...;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.