Stříška na komín ano či ne?

Od: Datum: 16.10.12 12:13 odpovědí: 6 změna: 16.10.12 13:34

jaký máte názor na stříšku na komín?

je to komín od kotle na tuhá paliva...topí se v něm skoro denně...

Komín už je po těch letech zadechtovaný, takže vnitřní impregnace vyřešena :-D

Má to nějaký smysl jí tam mít či ne?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dus
Datum: 16.10.12 12:35

Nebude pršet do komina

Datum: 16.10.12 12:40

Nema, jenom tim srazis prirozenou stoupavost tepleho koure, srazis si i trochu tah komina a bude ti to vic dehtovat v usti komina.

Pak se taky muze stavat casteji, nez obvykle, ze se kour ochladi v nizsi vysce a spadne k zemi a tim naseres souseda, ktery bude diky tomu mit dvur v mlze a pak te zacne honit po uradech, aby si to uvedl do stavu, odpovidajicimu norme a zaroven i obcanskemu zakonu, coz jsem absolvoval ja a uspesne jsem donutil souseda si nastavit komin o 1,5 m a sundat strisku.

doplněno 16.10.12 12:47:

Dest kominu nevadi, nove jsou vlozkovane a na dne maji kondenzat sveden do odpadu a nebo alespon do misky, ktera se ma vylevat a staremu kominu z cihel tach par kapek, ktere se do kominu trefi, pricemz jich stejne vetsina nedopadne hloubeji, nez 2 m, nijak nevadi, jelikoz se vpiji do cihel, ze kterych se zase pri topeni odpari a v pripade netopicich kominu se pruvanem, ktery je prirozeny v komine vypari take.

Datum: 16.10.12 12:49

Na velkoprůřezový komín ( např. 45x45 cm) stříška význam má a velký! Když jsme tam stříšku neměli, tak v patě komína byl starý pekáč, dost vysoký a stále plný vody. Vylévat tu vodu se zapomínalo a tak pata komína byla mokrá, což mělo negativní vliv na zdraví zdiva i na komínový tah. Po montáži nerezové stříšky je pata komína suchá a komín lépe táhne.

Datum: 16.10.12 13:34

Pokud si do komina 45 x 45 poslal kamna se 150 mm prumerem kourovodu, tak neni divu, ze to netahlo, tou striskou si v podstate trochu priskrtil komin a tim se to malinko zlepsilo.

Datum: 16.10.12 13:16

jestli v komíně topíte už celé roky skoro denně, pak je stříška tak leda skutečně pro parádu. Když už ji tam dáte, tak hlavně dávejte pozor, ať vám nezpomaluje tah. Mezi stříškou a komínem musíte mít o dost větší plochu průřezu, než je plocha ústí komína. Taky dávejte pozor na směr větru.

Ať vám nevznikne nějaká turbulence, kdy vítr sráží kouř zpátky so sopouchu.

Datum: 16.10.12 13:28

Komín mám vyvložkovaný nerez vložkou o průměru 160mm,výška komínu 10m.Ukončen bez stříšky a nevzkniká mi jakýkoli problém při zátopu ani při dešti či sněžení.Těch pár kapek co vnikne do komínu nestojí ani za zmínku.

Když se kouknu na komín a vidím jak dým pěkně stoupa tak myšlenka na zastřešení mi přijde jako jakesi zbrždění spalin.

Jediné co bych asi na komíně uvítal je takový otočný kryt,který se točí dle větru a myslím,že je to jako jakesi turbo,ktere může nápomoci spalin z komína a tím možná zvýšit výkon kotle(je to pouze ale ma domněnka)...;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.