List vlastnictví

Od: Datum: 16.10.12 08:57 odpovědí: 3 změna: 16.10.12 11:24

Dobry den,mění se číslo listu vlastnictvi při darování poloviny nemovitosti,nebo se mění jen obsah a číslo LV zůstává stejné.

Děkuji sonn


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.12 09:21

Číslo listu vlastnictví se nemění. Připíše do druhý spolumajitel + nabývací tituly.

Číslo LV se nemění ani když prodáte nemovitost celou... číslo zůstane, jen se přepíše majitel. Číslo se mění tehdy, když vlastníte např. 2 nemovitosti a jednu prodáte - Vám zůstane původní LV s jednou parcelou a novému majiteli té druhé je zřízeno nové LV (pokud v daném katastru již něco nevlastní - pokud ano, dojde jen k přepisu parcely na jeho LV).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kritik*
Datum: 16.10.12 10:41

Pokud je na LV zapsána více než jedna nemovitost a vy převedete na někoho jiného pouze polovinu jedné z nich, nemůže být zapsána na stejném LV. Protože u některých nemovitostí byste pak byl výlučným vlastníkem a u některých podílovým, což podle mého není na jednom LV možné. Dostane se dle mého na nový LV, kde budete zapsáni oba vlastníci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 11:24

To je pravda... tuhle konkrétní možnost jsem opomněl, ale dala by se dovodit z toho co jsem už napsal. Nicméně díky za doplnění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.