Sálavé vytápění zkušenosti

Od: Datum: 15.10.12 19:56 odpovědí: 4 změna: 15.10.12 21:57

Dobrý den,

tak mám ze všech možností ohledně vytápění plynem hlavu v pejru ... *zed*. Dnes mi od jedné firmy přišla nabídka na vytápění sálavými infrapanely. Má s tím prosím někdo z Vás osobní zkušenost. Jednalo by se o vytápění starého nezatepleného domku, se starými okny (plánuji výměnu), dvě místnosti do 20m čtverečných, ložnička 12m, kuchyňka 6m a koupelna asi 9m. Klimatické podmínky mírné - polabská nížina. Díky za reakci.

... jj a to se ke mě dostala i nabídka na větrnou elektrárničku *smich*, bohužej jsem vedle lesa a málo tu fouká ... *plac*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.12 20:43

Někda jsem již tady četla, že je teplo jen když před ním stojíte.

Od: jendad
Datum: 15.10.12 20:50

Pokud máte učet za plyn , tak tam je spotřeba v kw . Zjistěte roční spotřebu .Elektřina je vždy nejdražší .A je jedno zda topíte přímotopy ne bo salavými přímotopy . Vždy je to 1KW dodaná a tepelná ztráta 1KW odejité.

Vyjimku tvoří klimatizace , kdy odeberete teplo zvenku kompresorem (spotřeba 1KW) a dodané dovnitř 3KW( COP 3)

http://forum.tzb-info.cz/108425-topeni-klimatizace

Samozřejmě když je nad nulou tak to má vyšš COp , a když je -15°C tak nižší .Ale vždy je to víc dodané než odebrané

A co krbová kamna ,když máte za domem ten les

Od: jezour1
Datum: 15.10.12 21:57

Spotřebu budu zjišťovat jen těžko ... musel bych zkusit najít min. 5 let staré vyúčtování. Posledních 5 zim byla přítelkyně na rodičovské, takže jsme topili zejména právě v krbovkách v obyváku ... nechtěl jsem dělat rozvody, tudíž jsou to krbovky sice kvalitní, ale bez výměníku. Dokud je do +5C stačí na vytopení celého domku (mimo koupelny), 0 - 5C + hodina topení plynem ráno, -5 - 0C hodina plynem ráno a hodina večer, no a pár dní v roce třeba i těch hodin víc, když je větší zima. Co si pamatuju tak jsme platili ročně asi 42 000, po těch zvýšeních by to dneska bylo počítám min. 50 000.

Navíc chci něco, co bude baráček temperovat, když pojedeme třeba na týden na hory. Tedy elektro, plyn ...

A krbovky chci bez výměníku ... až jednou bouchne elektrika, chci přežít v teple byť jen v jedné místnosti ...

Datum: 15.10.12 20:56

Infrapanely jsou dobré do velkých prostor, které nechcete celé vytápět a ten infrapanel Vám zajistí teplo jen v určitém místě, kam míří jeho reflektor. Proto na infrapanely do domku zapomeňte a kupte si normální teplovodní plynový kotel.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.