Jak správně udělat kouřovod

Od: Datum: 15.10.12 07:25 odpovědí: 3 změna: 15.10.12 21:31

Dobrý den,
prosím o radu jak správně napojit krbová kamna. Koupili jsme kamna Jotul s horním i zadním vývodem (komín máme čistý a 150 mm průměr, délka od sopouchu 9 metrů, žádný únik vzduchu), "prodejce" mi odkýval, že můžu napojit i na zadní vývod a prý stačí komín minimálně 5 metrů výšky od sopouchu. Zkusili jsme to a vůbec to netáhne, kamna vůbec nehoří a nedá se to takto použít.Pak jsem se dočetl, že pro zadní vývod by ta délka musela být minimálně cca 17 metrů. V příloze je obrázek stávajícího řešení. Jak to můžu napravit? Pomůže dát to na horní vývod a zděř udělat hned nad kamny, aby byla cesta co nejkratší? Je v tom případě dostatečné posunout kamna ke zdi, dát na horní vývod pravoúhlé koleno+krátkou trubku, vodorovně (či malinko naklonit) nasunout do nové zděře hned nad kamny? Nebo nikoli vodorovně, ale koleno s náklonem třeba 45 stupňů? Zděř musí být také s náklonem? Děkuji!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 15.10.12 16:03

Zrušit zadní vývod, kouřovod dát na horní, tím pádem zrušíte jedno koleno, sopouch nechat stejný a nemůže být problém (pokud máte dobrým vyvložkovaný komín). Vodorovné provedení kouř nemá rád*smich*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.10.12 21:05

Podle obrázku máte kouřovod zastrčen do kouřového hrdla kamen místo toho, aby byl nasazen navrch! Možná ale, že se mýlím a tak zkuste využít horní kouřové hrdlo kamen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.12 21:31

V tomhle sestaveni nevidim zadny problem, pokud jste neco nezapomeli pri montazi v zadnim vyvodu. Jestlize mate otevrenou kominovou klapku a privod vzduchu do topeniste a je pruchozi komin, tak pak uz jedine chybi prisavani vzduchu do mistnosti s kamnama, samozrejme az zvenku a ne jenom z bytu, to je nedostacujici a pak se to jevi jako kdyby spatne tahnul komin.

doplněno 15.10.12 21:36:

Plati obecne, ze do prostoru musi byt privod vzduchu zajisten otvorem o stejnem prurezu, jaky ma otvor do sopouchu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.