Odvzdušňovací ventil

Od: Datum: 15.10.12 00:46 odpovědí: 3 změna: 15.10.12 12:58

Dobrý den, potřeboval bych odvzdušnit ústřední topení v RD s kotlem na pevná paliva. Na trubkách na nejvyšším místě se nacházejí hlavní odvzdušňovací ventily, konkrétně tyto:

http://www.topenilevne.cz/pro…i-ventil-automaticky-1-2.html

Zajímalo by mě, než se do odvzdušňování pustím, zda tyto ventily jdou nějak otevřít, případně jak - nenašel jsem žádný šroubek ani nic podobného - nebo zda jsou úplně automatické a nemusím se o ně vůbec starat.

A ještě dotaz, z jednoho ventilu, konkrétně na trubce s vracející se vodou, občas při zatápění chvíli teče voda. Je to v pořádku, neměl by nejdřív ucházet vzduch?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.12 06:59
avatar

Zdravím mám na topení na nejvyšším místě namontovaný tento ventil: funguje to docela dobře, jak povolíte černý šroubek utíká jenom vzduch a voda neteče a je po problému. Ale chce to odvzdušnit na více krát, protože v topení v můžou být vzduchové bubliny v různých místech. Uplně nejlepší je to mít namontované na každé stoupačce na nejvyšším místě. Asi tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepaulej
Datum: 15.10.12 12:50

Já tam právě žádný šroubek nemám, jenom závit na víčko jako je u kola - to víčko je samozřejmě dávno ztracené, ale funkci to evidentně nevadí. S klasickým ventilkem na šroubekj bych si věděl rady. Tady mě napadlo, jestli se nedá pootočit celým vrškem, ale asi by to chtělo víc zabrat, a trochu se toho bojim... přece jenom je to stoletá instalace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bo*
Datum: 15.10.12 12:58

Proč myslíš že je tam vzduch?Netopí to?Jestli topí tak na to nehrab.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.