Obklad a zásuvky v kuchyni

Od: Datum: 14.10.12 15:22 odpovědí: 6 změna: 01.11.12 00:51

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Svépomoci jsem si obkládal kuchyň a nevím zda nebude problém s vypínači a zásuvkami. krabice a hrubou elektriku máme v kuchyni již hotovou, při obkládání jsme řezali otvory v místě krabic. akorát nyní nevím zda jsme ty otvory neměli udělaz více natěsno s krabicí tak, aby se zakryl celý otvor např, rámečkem Tango, který má dle internetu šířku 80 mm. Otvor mám někde 90 mm? Nedají se koupit širší dvoj, trojrámečky? Nebo budu muset obklad v místě odtrhnout a vyřezat přesněji více natěsno? Děkuji za radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.10.12 16:45

No - já nevím - vždycky, když jsem něco takového obkládal, jsem napřed koupil vypinače a zásuvky a poté teprve řezal - neumím si představit, co by mi řekl/a ´designér/ka´ kuchyně či koupelny na to, že si vypinače musí vybrat podle velikosti děr v obkladu...

*smich**haha*

Být v takové situaci jako ty nyní, oběhnul bych prodejny s elektroinstalačním materálem, vybral design - a poté případně obkladačky řezal znovu a napřesno.

doplněno 14.10.12 17:41:

..."spíš jestli jsem je neměl zařezat těsněji"...

No - to je právě to... Vyřezané a nalepené obkladačky už jsou, takže pokud vyhoví nějaké vypinače a zásuvky velikostí i designem, bude dobře - pokud ne, upřednostnil bych design před velikostí - přecejen - vyměnit kachlíky je otázkou několika desítek minut (max.), ale koukat se na to budete nejspíš několik let...

Od: vesely
Datum: 14.10.12 17:31

pro ilustraci vkládám foto. Kuchyni už máme nějak rozvrhnutou, spíš jestli jsem je neměl zařezat těsběji ke krabicím.

Datum: 14.10.12 18:29

viděl bych to ok

Datum: 14.10.12 18:49

jj já bych to též viděl OK.krabička je menší než vrch vyp.či zásuvek!

Od: vesely
Datum: 14.10.12 19:00

A jak jsou široký rámečky, co se dívám tak 80 MM.

Od: elektrikar*
Datum: 01.11.12 00:51

Koupil bych mezikroužky případně na smirku obrousil, a osadil. Přesně na výšku obkladu. Mezeru zalil spárovací hmotou. Koupil rámeček a vyzkoušel. Trhat kachlíky je až ta poslední možnost. Na krabice v obkladech je děrovač o fouis větší než montážní krabice.Je na hraně olepen diamantovým prachem. Ani není tak drahý,jen se musi dobře mněřit.Jednou jsem dělal koupelnu kterou divoch zedník obložil a ještě neby hotový rozvod, Vyvrtal jsem díry pro krabice v obkladu a kabeláž vedl po druké straně příčky v chodbě před koupelnou..PS rámečky jsou jen v jednom zozněru, to je dané normou.Držím palečky

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.