Nádrž na vodu na rozvod vody v chatě

Od: Datum: 13.10.12 13:08 odpovědí: 4 změna: 14.10.12 15:45

Ahoj máme chatu kde je pouze sezoní voda a chtěli by jsme tam bydlet celoročně myslíte si že by nějak šlo mít nádrž na vodu která by se připojila na rozvod v chatě? aby se dostala jak do koupelny aby jsme se mohli sprchovat, prát a v kuchyni mít nádobí? máte to tak někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.12 13:13

Ahoj, myslíte jako svůj vodojem? s pitnou vodou? a doplňování vašeho vodojemu cisternou? Domnívám se, že náklady budou tak vysoké, že bych si raději vozil na chatu vodu balenou v pet láhvích, vyjde to levněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jerry00
Datum: 13.10.12 13:15

Co se týká rozvodu po chatě, tak na to stačí malá domácá vodárna a rozvod třeba v plastu. Horší je to s nádrží. Aby v ziměnezamrzala, tak asi jedině zakopat do země a izolomat polystyrénem. Další věc, jestli chcete nádrž na sběr dešťové vody, nebo na vodu pitnou, do které si necháte vozit vodu cisternou. Možná by bylo levnější a jednodušší si pořídit studnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 13:17

Tohle se dá řešit asi jedině studnou. V té je voda dost chladná, takže se nekazí a tím že vodu odeberete a nová přiteče, tak se voda obměňuje.

Pokud bude voda v nádrži delší dobu, tak se začne kazit.

Jedině nádrž pravidelně čistit a do vody přidávat chemii, aby se nezkazila.

Toto jsou pouze moje myšlenky, praktickou zkušenost nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lvl
Datum: 14.10.12 15:45

Máme na chalupě 200 l zelenou nádrž z Bauhausu na užitkovou vodu umístěnou ve sklepě. Ze studny, která patří sousedovi načerpám podle potřeby vodu do nádrže. Z 200 l nádrže jde voda do malé domácí vodárny od Moutfieldu a je tlakově rozváděna v PPR potrubí po chalupě i do bojleru. Tak to funguje cca 4 roky bez závad. Toto řešení jsem zvolil , protože nám :

1. jednou ukradli ze studny vřetenové čerpadlo i s automatikou

2. je jich u sousedů jako psů a občas vyčerpají studnu a voda prostě není.

Takhle mám alespoň jistotu, že když mi čerpadlo znovu ukradnou nebo se sousedi budou zase nadměrně cachtat ve vodě, já vodu budu alespoň nějakou dobu ještě mít .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.