Poradíte čerpadlo na kotel + pitnou vodu?

Od: Datum: 18.12.12 17:37 odpovědí: 7 změna: 19.12.12 18:44
avatar

Zdravím vás,

po krátké době bych po vás potřeboval opět poradit. V domě, který jsme nedávno zakoupili, je hodně slabý tlak vody v kohoutcích, je to dané tím, že je voda brána ze studny samospádem, vodu nepohání žádné čerpadlo od studny ani v domě, takže to tak opravdu jen "čurá"... To bych chtěl vyřešit čerpadlem, poradíte mi a doporučíte někde na internetu vhodné čerpadlo, aby moc nestálo ale zase aby to nebyl úplný zmetek?

Další čerpadlo bysme potřebovali na oběh vody topení. V domě je zatím samotížka a plánovali jsme někdy čerpadlo, ale po zásahu vodaře, který namontoval uzavřenou expanzi, při které se čerpadlo doporučuje a hlavně po jeho neodborném namontování bojleru, kde udělal pár kolen nahoru navíc a voda se tedy v bojleru nevyhřeje, popřípadně nedostane dál, bysme chtěli čerpadlo co nejrychleji. Poradíte prosím vhodné čerpadlo?

Dům je sklep v přízemí + 1. a 2.patro, klasická kostka. Kotel i bojler jsou ve sklepě v přízemí. Celkem je v domě asi 8 radiátorů, klidně rozepíšu rozměry radiátorů a vše, co bude potřebné, děkuji všem za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.12 18:29
avatar

Na to topení oběhové čerpadlo takováto ,třeba tady : http://www.instalopokorny.cz/?p=p_82&sName=Ob%EChov%E1-%E8erpadla-topen%ED-

Co se týče studny to je složitější.Najde se určitě jiný rádce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: drejdl*
Datum: 18.12.12 18:50

Pro vodu ze studny Vám doporučuji sestavu ponorné čerpadlo - tlaková nádoba - spínací automatika. Na ovladači si lze navolit výsledný tlak v potrubí tak, aby i v 1. patře tekla voda spolehlivě. My jsme řešili podobnou situaci, mám tuto kombinaci od Grundfosu již 6 let a funguje bezchybně. Není nad vlastní vodu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.12.12 20:17
avatar

Mohu poprosit o podrobnější informace? Nejlépe odkazy na produkty, ceny? Děkuji

Datum: 18.12.12 21:36
avatar

No pro vodu ze studně, která má zásobit celý dům, tedy myčku koupelnu záchod a vůbec kohoutky v bytě a topení radiátory, určitě není vhodné nějaké ponorné čerpadlo ve studni. Musíte mít tak zvanou "vodárnu". Vím o čem mluvím, neboť to mám doma. Je to čerpadlo umístěné ve sklepě, které zajišťuje přívod vody do celého objektu. Já za něj zaplatila kolem jedenácti tisíc. Vodu čerpám ze studně.

doplněno 18.12.12 22:01:

Omlouvám se dreidlovi. Já si to přečetla jěště jednou a on určitě mluví o něčem jiném než já. Já blbec myslela nějaké obyčejné ponorné čerpadlo, do dávám do studně. Prosím za odpuštění. To víte, jsem jenom ta ženská...Ale poradit jsem chtěla dobře...*hi*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: drejdl*
Datum: 19.12.12 09:58
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.12 18:44
avatar

To jsi hodný, že se nezlobíš. Já mám právě tu vodárnu-čerpadlo značky Grundfos. A můžu říci, že vydrželo i několikanásobné zamrznutí trubek, kdy se tato katastrofa stala pochopitelně během noci, kdy já spala a nevěděla nic. Až ráno, když jsem se probudila, tak jsem ze sklepa slyšela chrčivý a neustávající rachot vodárny, která běžela naprázdno. Pokaždé jsem zděšena, v noční košili, mrazu nedbajíce, běžela kolem domku do sklepa, abych naříkající čerpadlo vypnula. Mám totiž někde trubky zakopané nějak špatně, a tak když je mráz bez sněhu, tak stačí jedna noc, a je po legraci...Pak nastoupí právě to ponorné čerpadlo, které už mám letos raději připravené ve studni. Musím totiž pak čekat až do března, než mi voda v trubkách rozmrzne. Vím, že je potřeba trubky překopat a najít to místo, kde to zamrzá, ale pořád mi k tomu chybí finance.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidh0
Datum: 18.12.12 22:26

Čerpadlo pro vodovod záleží na vzdálenosti a hloubce studny, domácí vodárna kterou mohu doporučit je od Grundfosu( cena záleží na velikosti vzdušníku ale vodárny jsou do hloubky studny max. 8m! vzdálenost od baráku také hraje roli), pokud ponorné čerpadlo tak Nautila( téměř nesmrtelné čerpadlo) a vzdušník min. 50l. Co se týče oběhového čerpadla tak mohu také doporučit Grundfos nebo Wilo, ty jsou spolehlivé( levná verze Grundfosu je např. Dab a dá se říct že je i na stejné spolehlivosti) ale cena se taky rozhoduje podle potřebného výkonu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.