Krb.kamna kouří, kam s kouřovým vývodem?

Od: Datum: 12.10.12 17:21 odpovědí: 3 změna: 12.10.12 22:40

Čerstvě jsme koupili JOTUL F8 TD a dle rad v prodejně jej zapojili přes zadní vývod skrze dvě pravoúhlá kolena a 1,5m kouřovod do zděře. U vývodu jsme užili redukci z 18 cm na 15cm průměr komína, který má tak 7 m. Jenže ouha, ani papír nechce v krbovkách chytnout! Tak jsme z toho nešťastní a šokovaní, na kamna jsme si vzali půjčku a teď stejně mrznem.

V prodejně změnili názor a prý jsme ty kamna měli napojit na horní vývod. Tak studuji na internetu, ale nenacházím odpověď. Máme je tedy dát na horní vývod nebo by bylo lepší vysekat hned za kamny novou zděř do komína, že by kouřovod byl vodorovný a kraťoučký ZE ZADNÍHO VÝVODU nebo je lepší využít HORNÍ VÝVOD s tím, že kouřovod by byl tvořen 1,5m rourou a pravoúhlým kolenem? Myslíte, že ten druhý méně pracný způsob by to vyřešil?

Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 12.10.12 17:29
avatar

Škoda, že není fotka. Ale obecně by mohl být s vodorovným komínem problém - kouř nemá moc důvodů do něj lézt. Zkuste to zařídit tak, aby komín, pokud možno, nějak stoupal. Občas se podobné problémy řišily tak, že se v komíně zapálily noviny, aby vznikl tak a vzduch nabral směr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 12.10.12 17:47

U vývodu jsme užili redukci z 18 cm na 15cm průměr komína,..., Každá redukce a každé další koleno je zhoršení situace. Nevím jaký vývod je myšlen, ale pokud redukce je nutná, musí být na hrdle krbovek, nikoliv u sopoucha. Mě se osvědčilo toto řešení:

- redukce na hrdle hrbovek

- horní vývod s 1,5 m rourou

- jedno koleno

Navíc, než se vám rozehřejí krbovky, tak vám už hřeje roura.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 12.10.12 22:40

U krbovek rozhodně nedoporučuji vodorovné vedení - kouř by měl jít vždy vzhuru . 1 koleno 90° je jako když máte o metr menší komín(ztráta tahu). Já jsem to řešil tak , že mám horní napojení ,a z něho mám koleno 45°a rouru šikmo směrem ke komínu a potom zase koleno 45°a jde to do komína .Takže jak jsem psal kouř plynule stoupá .To je duležité hlavně u zapalování ohně. Jakmile se komín prohřeje , tak se zvýší tah a kamna budou dobře hořet.

Ještě bych doporučil nechat otevřená dvířka na prst než se kamna nahřejí a pak zavřít a regulovat pačkami.


http://www.youtube.com/watch?…v=4PPmsMdEqEA&feature=related

Ještě doplním , nechávejte v kamnech popel cca 3-5cm .Slouží jako izolace - lépe to bude hořet .Na tom videu mají topeniště vyložené izolačními cihlami (něco jako polystyren , ale co vydrží 1000°c)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.