Územní plán obce

Od: Datum: 12.10.12 13:52 odpovědí: 2 změna: 12.10.12 18:20

Vlastním na kraji obce oplocenou zahradu se vrzostlou vegetací, zavedenou elektřinou, je l možnost připojit se na vodovodní řád a kanalizaci. Pro obec se nyní zpracovává nový územní plán. Požádala jsem písemně obecní úřad o zařazení zahrady do úz. plánu jako plochu pro výstavbu RD pro člena mé rodiny. Aby byly splněny podmínky na předepsanou šíři místní přilehlé komunikace, souhlasila jsem s prodejem 4 m širokého pruhu zahrady obci za 30 Kč/m2 (i když jsou pozemky v naší obci, vzdálené 3 km od krajského města, vykupovány minimálně za 500.-/m2). S touto cenou však nesouhlasí majitelka sousedního pozemku, vedeném jako louka a obec rozhodla, že bude tato lokalita, tedy i má zahrada, vyřazena z územního plánu jako plocha pro bydlení, protože chce do úz. plánu zařadit všechny parcely na této straně obce. Mám nějaké možnosti odvolání? Podotýkám, že se jedná o plochu přímo navazující na zastavěnou část obce. Komunikace může končit u mé zahrady a není nutný výkup od sousedky. Za radu předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 12.10.12 14:18

Odvolat není možné protože nejste ve správním řízení.Jedině mužete navrhnou zastupitelstvu váš napad

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 12.10.12 18:20

To odvolání nejde, to je fakt, muselo by předcházet rozhodnutí, je to špatná formulace. Správnější je stížnost na postup obce podaná na krajský úřad odbor územního plánu prostřednictvím obce? S mým návrhem na řešení cesty nebylo na obci souhlaseno. Obávám se, že na krajském úřadě mi odpoví, že je to jenom věcí obce a pak by zbývalo jenom se soudit? To snad ne. Přece musí být někde dovolání a někdo musí objektivně posoudit, zda obec rozhodla dobře a nebo to je nesmysl. Pořizovatelem územního plánu je Magistrát města, obec je investorem.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.