Přetěsnění wc?

Od: Datum: 11.10.12 16:16 odpovědí: 5 změna: 11.10.12 19:05

Ahojky dokáže mi někdo poradit jak opravit protékající záchod u podlahy že mi protejká. To mám utáhnout šrouby nebo to jen přetěsnit silikonem? předem díky za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 11.10.12 16:20

sundat a zjistit příčinu, proč to teče. pokud má spodní vývod, tak ten těsní dobře do manžety, která je vsazena do odpadní roury. pokud má zadní vývod a teče to pod mísou, tak je někde prasklá. pod mísou musí být sucho.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.10.12 16:22
avatar

Šrouby více neutahujte, nebo Vám mísa praskne..

Silikon je také k ničemu, jen problém "oddálíte" na "příště.

Musí se vyndat-odmontovat WC mísa a znovu provést její napojení do podlahy...respektive přetěsnění v tomto místě.

Také možná zjistíte, že je WC mísa někde zespoda prasklá...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: bublinaunosu
Datum: 11.10.12 16:56

Pokud je to wc s nádržkou na vodu za zády,zkontrolujte jestli voda neteče z nádrže šroubení.zezadu po těle mísy na zem,kde se vám pak tvoří kaluž,popřípadě zda voda neprolíná odjinud...protejká...těch možností je plno...nádržka nebo mísa je prasklá?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 17:06
avatar

Odpad WC mísy není těsněný mezi mísou a pdlahou. Utažení šroubů, ani opatlání mísy silikonem Vám nepomůže. Musíte naopak šroby vyšroubovat a mísu odejmout. Mezi odpadem mísy a kanalizačním potrubím by měla být taková bílá gumová manžeta. Ta může být spuchřelá, nebo tam vůbec není a utěsnění kdosi kdysi řešil jiným způsobem (například silikonem). To je ovšem špatně. Takže vyměňte, případně doďejte manžetu a mělo by to být O.K. Šrouby dejte nové, s plastovými podložkami a dotahujte s citem. Jen tolik, aby se mísa nehýbala. Pokud je ovšem v míse trhlina, nezbyde, než jí vyměnit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.10.12 19:05

Jak už píší ostatní. Oddělat, odstranit příčinu a zase zadělat. Pak lze teprve použít silikon, aby se tam nedržela špína při stírání. Ty šrouby nemají vliv na to, jestli to teče nebo ne. Ty jen drží mísu, aby se nemrdlala, když se na ni sedá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.