Jak vytopit koupelnu - nestandard

Od: Datum: 11.10.12 08:01 odpovědí: 16 změna: 16.10.12 14:51

dobrý den, poprosil bych o radu, jakým způsobem vytápět koupelnu. Případ-malý domek, ve dvou místnostech se topí plynovými vafkami. v místnosti 4m x 3m, která je uprostřed domu, která se ale nijak nevytápí, bude sádrokartonová koupelna 2m x 1,8m. SDK příčka bude 7,5cm vycpaná 8cm izolací (ta obyč., v rolích), původní strop je v místnosti vysoký 2,8m, koupelna bude cca 2,2m a izolována taktéž touto izolací, jen ve dvou pásech - 16cm.

koupelna bude v rohu místnosti, tudíž využiju 2stávající zdi, kam se bude SDK lepit, zbývající dvě stěny budou standard SDKpříčka. podlahu pod koupelnou jsem vybral, dali jsme 2x 8cm polystyren a 7cm betonu s kari sítí. to celé přikryju linem a koberecem, by se zvýšil tepelný komfort. dlažbu nechci, protože STUDÍ! Předesílám, že celé řešení je pouze PROVIZORNí, na 4-6let, pouze aby v domě nějaká koupelna byla. (110let starý dům)

no a přichází otázka, jak koupelnu vytápět. podlahové topení jsem nedával (z důvodu výše zmíněného provizorního řešení). nejjednodušší mě napadá nějaké elektrické topení? je jiná varianta než-li elektrický koupelnový žebřík? (jak výkonný popřípadě musí cca být, aby to koupelnu vytopilo?)

p.s. na celé půdě se netopí, vlhkost půjde přes ventilátor přímo v koupelně do nepoužívaného komínaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.12 08:04
avatar

Mám v koupelně běžný radiátor "žebřík" napojený na topení domku, a pro rychlé vyhřátí při koupání, sprchování atd. přitápím teplovzdušným ventilátorem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volnasek
Datum: 11.10.12 08:12

jasně, ale já "centrální" topení v domě nemám. kdyby ano, vytahne se tam obyč.radiator a nic neřeším. jak jsem ale psal, v domku se topí jen ve dvou místnostech vafkami (snad se to tak jmenuje, krabice na plyn, komínek vyveden skrz zed, pára z něj) a třetí vafka do koupelny nejde, protože nesousedí ani z jedné strany s venkovní zdí. je uprostřed domu

Od: ron*
Datum: 11.10.12 08:19

Dobrý den.

Před pár lety jsem bydleli také provizorně, koupelna byla studená, nedostatečně vytápěná. Koupili jsme si infrazářič (elektrický).

Pustili jsme ho vždy těsně před koupáním, do půl hodinky bylo v koupelně krásně teplo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.10.12 09:45

Doboručil bych ten infrazářič. Po přestavbě se dá použít na něco jiného (třeba v dílně).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 10:14
avatar

volňásku, osobně bych nad koupelnou na půdě položil izolaci okolo 30cm. Provizorně, pak jí použijete jinam. Do koupelny byl dal elektrický radiátor s ventilátorem. Pokud zvolíte trošku větší výkon, okolo 2500W, tak stačí před koupáním zatopit na 5-10minut. Pokud se jená o celodenní vytápění, zvolil bych podobný raiátor, který má již v sobě zabudovaný termostat. Má i přepínání výkonu. Dále pak můžete ještě použít spínací hodiny a další vymoženosti elektrotechniky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volnasek
Datum: 11.10.12 13:51

milane, myslíte tedy 2x 8cm izolace do podhledu jak plánuju a ještě na půdu? je pravda, že strop nemá žádnou izolaci, ani škváru nebo co se tam dřív dávávalo. zvrchu na půdě jsou prkna na trámech, dole je to podbité rákosem omítka.

pokud bych zvolil celodenní vytápění, zetpám se blbě, ale pokud bych ten žebřík přes den nastavil na nejnižší výkon, kolik si takové 2500W topení může za den vzít? počítám že 2500w při plném výkonu, řekněme při úsporném provozu půlku? to by mi vycházelo na nějakých 150kč za měsíc (počítam 5kč za kwh)

Datum: 11.10.12 14:14
avatar

Takto malou koupelnu Vám musí vytopit i cca 1kW..

Při topení 10h denně (i když je to dle mne nesmysl) Vás to bude stát cca 50Kč, za měsíc tedy až 1500Kč nikoliv 150Kč..

Je to ale opravdu nesmysl.., a také bych to v totmo případě řešil ventilátorem...nebo žebříkem s topnou tyčí, termostatem a časovým spínačem. Pokud máte plus míniu pevný denní režim, tak není problém si topení naprogramovat jen na hodinu kdy ho budete potřebovat..a časem přijdete nato, jestli je třeba ho zapnout hodinu předem, nebo dvě hodiny.

V případě 2500W teplovzdušného lze samozřejmě zapínat opravdu 5-10minut předem...a v koupelně těchto rozměrů bude teplo až až..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volnasek
Datum: 12.10.12 07:57

stydim se za výpočet :)

jaké druhy elektrických žebříků teda jsou? ve všech elektrických je topná tyč která ohřívá nějakou kapalinu uvnitř žebříku?

Datum: 11.10.12 14:19
avatar

volnásku, izolaci jen na půdu! nikoliv do koupelny na strop!

pan Martin Vám to spočítal dobře,

je třeba aby celý den bylo v koupelně takové teplo?... je to jen na Vás, kdy a jak velkou teplotu potřebujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volnasek
Datum: 12.10.12 07:55

milane, jaký to má důvod, že né na profily podhledu?

nene, určitě není potřeba by v koupelně bylo velké teplo celý den,,sponzor čezu rozhodně nejsu. spíš mi šlo o to, že bych přes den topil na minimum, aby celá koupelna úplně nevychladla a před sprchou pak přitopit

denní režim bohužel nebude, brání tomu denní/noční směny

tak nevím :(

Datum: 15.10.12 14:39
avatar

je to na delší psaní, ale tepelná izolce musí být na studené straně...

jak a kudy odejde kondenzát, pokud zateplíte na vnitřku z teplé strany?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 11:41
avatar

Velice podobně to mám i já. Topím přenosným ventilárorkem, který je fouká teplý vzduch. Příslušenstvím bytu je infrazářič, ale nepoužívám ho, protože dlouho trvá, než se koupelna zahřeje. Infrák je nahoře a teplo také. U zeme je zima. ;) Pustím, ventilátor, říkám mu foukátko a než se vysleču, je teplo. Není to Sahara, ale jde to. Protože mám karmu, tak se nekoupu, ale sprchuji.

doplněno 11.10.12 11:50:

http://www.electroworld.sk/product/do-domacnosti/ohrievace-ventilatory-zvlhcovace-a-cistice-vzduchu/HYUH501/hyundai-h-501-konvektor*jasne*Něco takového, dá se koupit cca kolem 300kč, není-li to značka jako blázen. Podobných přímotopů s ventilátorem jsou sposty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.10.12 12:54
avatar

Taky máme koupelnu uprostřed přízemního bytu, s odvětráváním do nepoužívaného komína. Při rekonstrikci jsme topení v koupelně úplně zrušili a nechali v ní žebřík, který funguje spíš jako držák na ručníky. Na podlaze máme dlažbu. Čili přesně to vybavení, co vy nechcete. Já si ale nemůžu stěžovat. V naší koupelně rozhodně není zima a podlaha nestudí.

Proto vám radím: Topení nechte plavat. Stačilo by pár malých průduchů ve dveřích blízko podlahy a další pár někde pod stropem, aby vám vzduch cirkuloval z koupelny do bytu a v koupelně budete mít stejnou teplotu, jako máte v bytě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volnasek
Datum: 11.10.12 13:44

to ne, neříkám že žebřík nechci. zatím mi to přijde jako jediná varianta. jen nevím zda ty žebříky nejsou spíš určené pro "dotopení", pokud je podlahové topení nebo jen k sušení ručníků. ale k vytopení celé koupelny?

to co píšete s průduchy. nevím tedy zda by to fungovalo, slyším to prvně, že by takto někdo vytápěl koupelnu :) ale já to udělat nemůžu,protože (dle obrázku) dveře sousedí s onou síní, kde se netopí. a směrem do kuchyně je 50cm zeď (což z obrázku vidět není, to uznávám)

Datum: 14.10.12 01:11

Do koupelny nemusí být radiátor s ventilátorem, stačí obyčejný infrazářič, jehož reflektor je namířen do místa, kde se oblékáte po koupeli. Ve vaně nebo pod sprchou je Vám teplo a potřebujete ozářit tepelnými paprsky právě na dobu, než se obléknete. Ten infrazářič potřebuje k dosažení plného výkonu zapnout trochu s předstihem!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: volnasek
Datum: 16.10.12 14:51

takže varianty mám tyto:

infrazářič

infrapanel (např. ECOSUN 330K?),

olejové topné těleso (v obi jsemt včera viděl za 900,-)

foukavé topení (malý s vrtulí za 4stovky nebo ten větší hranatej za cca 1000,-)

elektrický žebřík

pokud budu chtít mít v koupelně přes den cca 18C, aby to celé moc nevychladlo (je tam umístěno i wc) a dejme tomu se přitopím před koupelí, tak co to vyřešit zásuvkovým termostatem (za 400,- až 600,-)? např. TZ 33 s manuálním kolečkem nebo digitální TH 810? ať už tam budu mít zapojené cokoli, začne to topit, klesne-li teplota pod 18stupnů.

přemýšlím správně? :)

a ted je jen otázka, zda se na spotřebované kilowathodiny vyplatí koupit obyč. fukar za 500,- s příkonem 2000W, který tedy např. oproti 400W žebříku vytopí prostor 5x rychleji, ale také 5x více sežere el.proudu.

jde tedy jen o rychlost vytpení na dosaženou teplotu?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.