Skylink z druhé ruky-poplatek

Od: Datum: 10.10.12 20:20 odpovědí: 18 změna: 16.10.12 23:27

Ahoj, moc vás prosím o radu. Právě jsem koupil starší satelitní komplet s kartou skylink se základním balíčkem programů. Dočetl jsem se, že u skylinku zavedli servisní poplatek 29,- kč za měsíc. Vrtá mi hlavou jedna věc, jak budu poplatek platit, když ta karta je asi psaná na dotyčnou osobu od které jsem satelit koupil? Jde to nějak přepsat na mě nebo budu potřebovat např. kopii smlouvy mezi skylinkem a předchozím majitelem a na základě údajů v ní platit polatek? Děkuji vám za každý nápad, radu či názor


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jerry00
Datum: 10.10.12 20:30

Zkuste to na parabola.cz. Jinak lze kartu převést. Předchozí majitel vyplní formulář . Nebo zkuste štěstí na technické podpoře a domluvte se s operátorkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardino555*
Datum: 10.10.12 20:35

Hlavně se jukněte na kartu, jestli už umí dekodovat systém Irdeto. Ono by bylo úplně nejlepší si koupit svoji kartu a zaregistrovat si ji na sebe...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardino555*
Datum: 10.10.12 20:32
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 20:48
avatar
Myslím ze skylinku je jedno, kdo to zaplatí. Predplatte si na rok co dva stejně máte klid. Ještě mrknete, jestli ti není cryptoworks, po novém roce tam toho moc nepojede, přesto skylink bere poplatek i za tyto karty - darebáci!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 21:11

doplnim info : Zaplatit servisny poplatok na cudzie meno nie je problem .Identifikuje sa podla čisla karty a zaplatí hockto.Nie je problem v satelit.kamennom obchode vymenit kartu cryptoworks za Irdeto ICE za 600Kč a hned ju aj tam na cudzie meno nadalej registrovat .Problem može byt ,ak starši prijimač je iba cryptoworks a NEMÁ šachtu pre vloženie externého dekodera IRDETO, V tomto prípade sa jedná o podvodný predaj reseivra a jeho hodnota je dnes nula Kč .Pregegistrovat kartu na vaše meno je otázka vyplnenia formuláru na str Skylink

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepr®
Datum: 10.10.12 21:24
avatar

No pokud máte kontakt na původního majitele, tak by bylo dobré získat od něj přístup do Internetové samoobluhy. Jméno/heslo.

A pokud jde o tu platbu je úplně jedno kdo to platí. Stačí vám na to číslo karty. Tady dole máte 7 možností jak zaplatit.

doplněno 10.10.12 22:10:

Kamill: Na co dekodér Irdeto? Karta Irdeto ICE je právě na to aby fungovala i v přístroji s Cryptoworksem.

...

V čem to byl podvodný prodej? Přístroj i s kartou, která v něm je bez problémů funguje. (Serpo s tím nesouvisí) A bude minimálně do konce roku. Jestli máte na mysli dvouletou záruku na funkčnost, tak to budete při prodeji z druhé ruky těžko uplatňovat.

doplněno 12.10.12 17:17:

Kamill(10:13h.): Provozovatel (Skylink) kóduje dvojím způsobem a to Irderto a Cryptoworks. Irdeto ICE je karta Irdeto emulující Cryptoworks. Až odpojí Cryptoworks, tak se ve funkčnosti Irdeto ICE karty nic nemění. Ta pořád bude prijímat signál Irdeto a překódovávat na Cryptoworks.

Váš odkaz je na přístroje, které špatně fungují s kartou ICE. Ale ty mají problém od začátku. Pokud bude tazateli karta fungovat, tak není důvod aby najednou (k nějakému datu) fungovat přestala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 10:13

Karta Irdeto ICE v reseivri s dekoderom -čitačkou cryptoworks ide v režime crypto vdaka tomu ,že prevádzkovatel zatial koduje najmenej trojakým sposobom : 1.cryptow.2. IrdetoICE .3.IRDETO.Po vypnutí 1 a neskor 2 musíte kartu IrdetoICE vybrat zo zabudovaného dekoderu crypt. a vložit do dekodera Irdeto a cele do šachty prijímača ,alebo hned kúpit nový prijimač Irdeto .Podvod je v tom ,že kúpil v nevedomosti prijímač ,ktorý korektne bude fungovat do silvestra možno do 1.mája a koniec .V žiadnom prípade karta ICE nebude pracovat v staršom dekodery crypt dlhšiu dobu len preto ,že je univerzalna .Prevádzkovatel o tom pravidelne píše http://www.satcentrum.sk/clan…arsimi-prijimaci-cryptoworks/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 11:08

přístroj podporuje karty Irdeto, takže nějakého podvodu bych se nebál. A přátelé jak mám tedy v mém případě postupovat při výměně té mé staré karty která přestane zanedlouho fungovat, za kartu irdeto? Budu k výměně potřebovat nějakou dokumentaci od předchozího majitele? díky za odpověď

Datum: 11.10.12 15:14
avatar
Kupte si tedy kartu výměna za 600kč a nemusíte žádný poplatek platit, dva roky máte osvobození od poplatku. Zároveň si to prepiste na sebe a kartu zaregistrujte.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.12 18:22

p.kilner dostali ste dobré rady a sme stále na počiatku -Ako mam postupovat? Pepr dobre poradil , aby od povodneho majitela ste získali vstup do samoobsluhy -jeho LOGIN a jeho HESLO a v skylinku v menu registracia si zaregistrujete s novú kartu a dalši krok prevod na vás . Sám si bez tohoto novú kartu nezaregistrujete! Podrobnejšie ešte raz zopakujem iný postup .Na stranke Skylink.cz je menu Seznam prodejcu ,kliknite si na mapku kde mate najbližšie a vyberte si kamennu predajnu ,ktora má službu AKTIVACE placených služeb -tam zájdite so starou kartou cryptow .Predajca má pristup do databázy Skylink a zistí ,kto je majitel karty .Po zaplatení karty Vymena-IRDETO ICE si túto dajte ihned zaregistrovat nadalej na povodné meno. Dalši krok može urobit predajca a vyplnením formulára prevedie kartu na vas .Verím že to zvládnete a prajem ,aby nová karta v starom prijímači fungovala aj po 1.máji . /nebude/

doplněno 11.10.12 18:34:

formulár na prevod nájdete v Skylinku v menu -Na stiahnutie -žiadost o zmenu registrácie

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.10.12 17:25

1/ Předpokládám že satelitní přístroj je ještě SD, takže k ničemu. Vyhodit. Za chvíli vše pojede v MPG4 takže bude nepoužitelný a navíc na něm nejdou žádné HD programy i některé SD kódované v MPG4.

2/ Dodaná karta bude nejspíš Cryptoworks takže taky k ničemu. Nutno zakoupit kartu Výměna za 600 Kč a tuto zaregistrovat. Ovšem již je prošvihlý termín na přidělení PROMO akce i na odpuštění servisního poplatku na 2 roky.

3/ Před registrací Výměny je však potřeba starou kartu převést na sebe. Převod dělá nový majitel (formulář na stránkách Skylinku) a stačí mu pouze jméno na koho byla karta původně registrována.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.10.12 18:23
avatar
na strankach píšou, ze od 1.10. je všechno ceně karty výměna zahrnut poplatek na jeden rok. Přesto si myslím, ze skylink ještě nějakou akci udělá, poněvadž je na trhu stále hodně karet v systému cryptoworks a kdyby skylink toto množství najednou odpojil, mohl by čelit hromadným zalobam. Budto udelaji ještě akci, aby většina přešla dobrovolně, tomu zbytku dají karty zadara. I tak si myslím, ze nějaká žaloba bude, jelikož investice do SD zařízení byla hodně vysoká, a dnes je hodnota nulová. Je to vydírání lidí, poněvadž neni cesta zpět. Stejně se chová i upc, sice dostali pokutu, ale jen jeden milion, což je pro ně jak petikacka, takže smesne.
doplněno 12.10.12 19:52: No nevím, heureka v tom má asi pěkný bordel. Píšou plné rozlišení, vstup hdmi ale na fotce nevidím. Dokonce to má za 13stovek i interní hdd .
Tento pristroj ma moje mamka v supliku, je jako nový, krátce v provozu, tedy na prodej. Spíš jako dar, protože dnes nemá žádnou cenu. Nevím kolik jste za to dal, ale hd na tom nepojede. Jen jste ušetřil na karte, nová se da koupit za cca 1200, vy uděláte vymenu za 600. Setobox vám pojede, ale ne v plnem rozlišení. Na klasickou tv ale stačí. Já mamce koupil za 1690kč ariva 202e a obraz v hd jako břitva, v sd taky bezkonkurencni.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.12 19:09
Datum: 12.10.12 23:28

Mascom uviedol viackrat zlú prognózu na použitie ICE karty ,ale chvaálapánu Váš typ nie je vopred vylúčený a bude spolupracovat .
A má aj spornú šachtu aj HD
http://www.mascom.cz/sat/_Nov…patibilita_Mascom_Skylink.htm
doplněno 12.10.12 23:32:

http://www.mascom.cz/sat/_Nov…patibilita_Mascom_Skylink.htm

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.10.12 20:19

Zdravím vás a opět prosím o radu. Dnes mi ten satelit dorazil a hle, otevřu ten šuplík a v něm karta CS Link, tak ted už jsem z toho magor uplně, prodávající v inzerátu uváděl kartu Skylink, tak nevím co si o tom myslet. Je možné že karta je CS Link, ale služby na ní jsou Skylinku? Prosím Vás poraďte, nebo už si z toho hodím oprátku;) díky moc

Datum: 16.10.12 20:36
avatar

Fitmy CSLink a Skylink se nedávno sloučily do jedné, takže nic neřeš a oprátku si schovej napříště, ještě ti bude dobrá :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 22:52

Problem nie je karta CS link. Keby ste mali záujem trochu získat informácie ,tak na str Skylink .cz na ktoré som vás odkázal ,by ste si medzi "novinkami" z 15.2.2012 mohli prečítat o" ZMENE pre zákazníkov CSlinku a možnosti ich prechodu na platformu Skylink " .Je to medzi novinkami 26-30 .Postup výmeny- platí rovnako. Zmenit musíte ,lebo CSlink neponúka karty ICE

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 16.10.12 23:27

Vyhodit. Co to je za nesmysl když uvádějí HD přijímač. Určitě jenom SD už kvůli tomu že nemá HDMI výstup. Vnitřní HDD za tu cenu další nesmysl. Pravděpodobně jenom šachta.

Karta CSLINK nutno provést Výměnu za 600 Kč. Ovšem je nutno znát na koho byla ta CSLINK registrovaná a to nemusí být zrovna prodejce.

Prodejce moc dobře věděl proč se toho chce zbavit.

Taková Ariva za 1600 Kč a k tomu nová kara za 1200 Kč je proti tomu dělo. HD provedení a možnost nahrávat na externí disk či flešku. HDMI výstup na nové televize.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.