Jak vyrovnat podlahu?

Od: Datum: 10.10.12 14:54 odpovědí: 5 změna: 09.12.12 19:37

Zdravím, rekonstruuji 1 patro rodiného domu a nevím si rady s následujícím problémem. Zbořil jsem příčky ve třech mítnostech a udělal z nich jednu velkou. Zjistil sem, že v každé místrosti byla jiná výška betonového potěru. Z jedné strany je 5 cm uprostěd 8 cm a z druhé strany 6 cm. Potřeboval bych podlahu nějakým způsobem srovnat abych mohl přes celé 3 místnosti položit vinylovou podlahu. Nechce se mi 100m2 vysekávat a anhidrit je minimálně 3,5 cm. Poraďte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.12 15:14
avatar

Řekl bych že záleží na tom, co tam chcete mít za krytinu a jak pevnou poedlahu vyžadujete. Pokud bych nepotřeboval extra pevnost a krytina by byla třeba plovoučka nebo marmoleum, nebo koberec, tak bych volil tvrzený polystyren o různých tloušťkách, který by dorovnal dve nejnižší podlahy do té nejvyšší. Pokud byste měl možnost tu stávající nejvyšší podlahu ještě o kousek zvýšit, pak bych všude položil OSB desky. Přilepil, přišrouboval, co nejpevnějí. A pak fólii, plovoučku a je to. Pokud chcete pevné podlahy, pak asi nezbyde, než dostat dolů co nejvíc materiálu a podlahu všude vybetonovat.

Je to jen můj názor, můj pohled, nikomu to nevnucuji. Právě rekonstruuji byt a tak tohle taky řeším, hledám, ptám se, zjišťuji možnosti ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 18:07
avatar

Řešil bych to srovnáním do roviny pomocí desek hobry.Jsou k sehnání různé tloušťky.Pak bych na tuto vrstvu,která by také tvořila vrstvu kročejového útlumu.Na ni bych položil nášlapnou vrstvu ze sádrovláknitých desek.Na ně se už bez problémů položí cokoliv.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 10.10.12 21:51

Až asi do konce let 80.tých tohle běžně uměli tehdejší zedníci, vyrovnat betonem za pomoci latí a dřevěného hoblu-dnes hladítka. Prostě dnes vysmívaná zednická klasika. Jiná možnost tehdy ani nebyla. Dnešní mladý vyučený zedník přizná, že tento postup nikdy-ani v učení- už neviděl, a neví, jak by to dělal, tak už je zvyklý na nivelačku, jinak to neumí Ne všechny nové postupy jsou nutně lepší. O tom svědčí fakt, že tito staří zedníci jsou dnes na roztrhání, nebyli ještě ani minutu nezaměstnaní, nestíhají, a o tom že je nějaká nezaměstnanost, se dovídají jen z novin. Sežeňte si nějakého starého zedníka, pro kterého to byl kdysi denní chleba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bronas
Datum: 08.12.12 22:56

Vyrovnávka polystyrenem je hloupost,stejně jako hobrou,OSB deskami,ale i vylitím několika desítkami pytlů předražené nyvelačky. Stačí důkladně potřít 1:1 naředěným duvilaxem a poté vyrovnat nejlépe pytlovaným betonovým potěrem.Ten i v malé vrstvě vykazuje vysokou pevnost. Navíc tím minimálně zvedneme výšku podlah a zamezíme zbytečnému řezání dveří v celém bytě. Po vytvrdnutí stačí přestěrkovat buď lepidlem na dlažby,slabou vrstvou nyvelačky apod. Záleží co zvolíme jako finální podlahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bus*
Datum: 09.12.12 19:37

Doporučuji srovnat koupenou betonovou směsí v pytlích. Je velmi kvalitní. K velmi přesnému srovnání vrchní vrstvy betonu použít tzv omítníky, profiklované plechové pásky, které se používají při omítce zdí. Jejich pečlivým vyrovnáním a vyvážením je beton rovný tak, že není problém s použitím nivelačky, protože i při relativně velkém prostoru je minimální spotřeba drahé nivelačky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.