Náklady revitalizace domu - hotovostní úhrada

Od: Datum: 10.10.12 09:49 odpovědí: 4 změna: 10.10.12 21:49

Naše Společenství vlastníků v rámci revitalizace domu hradí náklady z úvěru , který jsem nepodepsal a nabízím výboru alikótní úhradu nákladů vztažených k mému bytu JEDNORÁZOVĚ v hotovosti .Sleduji cíl vyvázat se z ručení za úvěr , eventuelně z příští možné exekuce vlivem platební nekázně některých členů.

Je takovýto přístup k řešení problému možný? Je výbor povinen tuto moji nabídku příjmout?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.12 10:04
avatar

Možné by to bý mělo.

Když se prováděla podobná věc v našem domě, na schůzi SVJ se o tom běžně mluvilo a pokud někdo chtěl, mohl úhradu provést jednorázově.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 10:42
avatar

U dcery to nebyl problém, kdo chtěl platil okna a zasklení balkonu hotově a kdo nechtěl splácí úvěr. Je to jen práce navíc pro toho kdo dělá výši měsíční platby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 13:23
avatar

Celý projekt revitalizace je dán vztahem vlastníkú k úvěru,který se řeší splátkou z t.zv. fondu oprav.Jiný způsob úhrady možný není.Je v tom také smlouva s firmou,která to provádí a je placena z úvěru ne spoluvlastníky,ale bankou.Myslím,že by se tady vyskytla řada problémů.V našem domě se vyskytl problém,kdy několik majitelů bytů si vyměnili plastová okna předem.Samozřejmě montážní firma tím ušetřila,ale moc se neměla k uhrazení rozdílu.Nebýt osobních kontaktů,tak o ty náklady přišli.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 21:49

Milý juro, už se jim zase povedlo nahnat nás dohromady do jednoho stáda (SVJ), které se nejlépe ovládá. Každé individuální přání je v takovém spolku nežádoucí! Cíle bylo dosaženo, všichni vlastníci bytových jednotek jsou zadluženi na 30 let! Řešením je jedině byt prodat a koupit si nějaký starší domek se zahrádkou. Tam se zase udřeš na opravách baráku a na zahradě, takže si vlastně nevybereš:))

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.