Pila Stihl MS 036

Od: Datum: 09.10.12 21:05 odpovědí: 3 změna: 18.10.12 23:44

Zdravím, mám takový problém. Při kácení stromu na zahradě mi soused nabídl půjčení jeho motorové pily. Jenže pila po 10 minutách práce začala kouřit a už nenastartovala. Žádné čištění nepomohlo a v servisu nedoporučují již opravu - cena by byla 10000 Kč. Nejde o zavinění z mé strany. Její funkčnost byla dle servisního technika na hraně. Tento typ se již nevyrábí. Samozřejmě musím mu vrátit pilu funkční- možná nějakou jinou. Není mezi Vámi odborník na tuto problematiku? Uvažuji o tom, že bych sehnala starší pilu podobných parametrů za nižší cenu než 10000 Kč. Je to reálné? Zítra bych s ním chtěla situaci zkonzultovat. Ráda bych však byla trochu v obraze. Díky za Vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: drevar007
Datum: 09.10.12 21:27

samozrejme tahle uz se nevyrabi,ale modernizovana verze ano a v bazaru se da sehnat. nova pila stoji ke 2é tis v bazaru bude okolo tech 10. co s pilou je dle technika? KO motor? da se sehnat motor z druhovyroby s praci do 5 tis komplet vymena.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pilnik
Datum: 10.10.12 12:53

Řekl bych že do 5 max. 7tis. jí funkční seženete rychle. Pokud nešlo o zavinění z vaší strany tak by se ale měl podílet i soused - zdechla by po 10 minutách i jemu. Ovšem v rámci sousedských vztahů bych mu nabídl že buď mu seženete starou funkční, nebo mu přispějete a ať si sám koupí co chce. Co bylo příčinou smrti pily? Palivo bylo vaše nebo jeho? Pokud to bylo kvůli závadě která byla na pile už před půjčením, tak je hloupost platit mu novou pilu... Holt manželka a pila se nepůjčujou, on má po staré opotřebované pile, ale zdechla v rukách vám - a je problém protože oprava i nová pila stojí balík.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: totak*
Datum: 18.10.12 23:44
A co vám vlastně technik řekl za závadu? Oni jsou dneska se vším rychle hotoví. Mně taky oznámili, když se mi podařilo pilu přidřít že oprava se nevyplatí protože by cena opravy byla dražší než hodnota pily. Přitom stačilo vyměnit pistni kroužek a pila běhá. Výkon sice není stejný ale to soused taky nemůže čekat že byste mu vrátil pilu v lepším stavu než byla. Jestli máte známé v polsku tak se dá na jejich Aukru - allegro.pl koupit na motorovky téměř všechno - válce, pisty, kliky a za zlomek ceny z toho co ty díly stojí u nás.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.