netěsnící vanička u sprchového koutu

Od: Datum: 09.10.12 20:23 odpovědí: 7 změna: 11.10.12 21:44
Prosím , může mi někdo poradit, čím utěsnit vaničku sprchového koutu ke stěně.Silikonový tmel, kterým je utěsněná k obkladu,po zatížení vaničky propouští vodu.již jsem měla doma 3 instalatéry a Ti pouze přidávali tmel, takže tam je již cca 3.5 cm vrstva a zapatlaný i celý okraj vaničky, jak to srovnávali.A voda stále teče, podmáčí stěnu do ložnice a ja už fakt nevím, co s tím. poradíte mi někdo?
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 09.10.12 20:29

Veškerý napatlaný silikon je potřeba vyřezat, vaničku i stěny očistit a zatmelit znovu... A pokud se vanička zatížením hýbe, je potřeba ji znovu usadit (s kontrolou či přetěsněním odpadu) - takové závady se musí opravovat pořádně, ne jen tak přicmrndovat...

Pokud to jde, reklamujte práci oněch tří patlalů (vrátit peníze) a zadejte práci slušnému řemeslníku...

;)

doplněno 09.10.12 21:05:

Některá dědictví jsou danajskými dary...

Jak už jsem psal - pozvěte si fachmana a nechte celou instalaci vaničky zkontrolovat a (pře)dodělat... Mimochodem - voda nemusí prosakovat spatně utěsněnou spárou okolo vaničky, může protékat odpad...

Od: hahanaj*
Datum: 09.10.12 20:32

zřejmě se pohybuje ,když do vaničky vstoupíte a silikon je tam pak k ničemu - je špatně usazená - zavolejte toho ,kdo práci /tu vaničku/ dělal ať to předělá - jako reklamaci

Od: kimule*
Datum: 09.10.12 20:58

Problém je v tom, že poslední "patlal" ji i přesto, že je samonosná podezdil a zapěnoval cca před rokem. Jedná se o hlubokou vaničku cca 50 cm vysokou.Já na to přišla díky tomu, že jsem zjistila vlhkost zdi v ložnici,když jsem odsunula pohovku. Zeď je 70 cm široká a nejspíš byla při stavbě koupelny vyspádovaná podlaha směrem k této zdi. Protože se voda neobjevovala v koupelně. To podezdění jsem zjistila včera,když jsem sundala čelo sprchové vaničky, a tento patlal již není mezi živými.
U oprav byl děda, neboť já musela chodit do práce a na ty opravy vydělávat prašulky. Děda ve svých 86 letech, také již zemřel a zůstalo mi tak po nich hezké dědictví.
Od: xxxx*
Datum: 10.10.12 06:21

Ještě to může být tím, jestli tam máte rohovou lištu z plastu u dlaždiček. Nikdo to tam netěsní a pak to tam teče.

Datum: 10.10.12 13:31

Problém je v původní instalaci,obvykle se vanička přistaví ke zdi,přitěsní a pak teprve obloží.Pak takové netěsnosti nehrozí.

JABRAKA

Od: hhh*
Datum: 11.10.12 00:17

Vanicka se nesmi hybat, zadny silikon to pak nezachrani. Vykopejte vanicku, usadte ji napevno a zasilikonujte, jine reseni nebude funkcni...

Od: martinsima*
Datum: 11.10.12 21:44

Řešení existuje. Živím se tím a i když akrylátová vanička je dobře zazděná, vždy se silikon utrhne. Jestli jste z Prahy, nebo středočeského kraje, napište mi na martinsima@seznam.cz vyřešíme to

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.