Sprchový kout u stoupaček

Od: Datum: 09.10.12 14:37 odpovědí: 9 změna: 09.10.12 17:05

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda jde udělat sprchový kout bez vaničky v koupelně v panelovém domě přímo u stoupaček. Tzn. lze nějakým způsobem zachovat možnost přístupu do stoupaček a zároveň zajistit těstnost stěny vůči tekoucí vodě ze sprchového koutu?

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.12 14:44

Teoretickz lye všechno...nebo skoro všechno.

Ale v tomto případě se do toho nepouštějte...v katalogu to vzpadá jednoduše a hezky.., v reálu to bude složité a zdaleka ne tak

hezké. V paneláku by to vyžadovalo velké množství "alternativních řešení" a spíše si tím zaděláte na další problém do budoucna.

A to nemluvím o tom, že stejně v panelovém domě neuděláte žlab v úrovni podlahy, ale budete muset sprchový kout zvedat..pak

celá "poezie" bezvaničkového koutu je ta tam..

doplněno 09.10.12 14:46:

P.S:: omlouvám se za "y a z" měl jsem špatně přepnutou klávesnici.

Od: vita*
Datum: 09.10.12 14:46

Se zvedáním koutu počítám, spíš se mi jedná o to, jak vyřeším přístup a zároveň těsnost stoupaček. Opravdu je to takový problém? Žádný katalog jsem neviděla, vychází to čistě z mé hlavy :)

Datum: 09.10.12 14:53

"spíš se mi jedná o to, jak vyřeším přístup a zároveň těsnost stoupaček."

blbě...co jiného k tomu napsat.

Mimo to, by stoupačka měla být přístupná po celé výšce podlaží. Snad pokud lze vyřešit přístup ke stoupačce z druhé strany, pak ano.

Už se tady řešil nejeden dotaz "ONI chtějí měnit stoupačky a JÁ jsem dělala před rokem novou koupelnu, kdo mi to zaplatí a kdo koupelnu uvede do "původního stavu"? Tak pozor, ať za rok nejste další v pořadí..

Datum: 09.10.12 15:07

Nevidím důvod, proč by neměly být stoupačky přístupné po celé výšce podlaží, resp. úplně stejně jako jsou teď. Otvor zůstane naprosto stejjný, jen bude zadělán dvířky z jiného materiálu.

Každopádně děkuji za odpověď.

Datum: 09.10.12 15:12

Nevidíte důvod?

A vyměněné stoupačky vody i kanalizace v domě máte (je to společná část domu, nikoliv Vaše)?

I pokud ano..a došlo by k poruše u podlahy...nebo u stropu..jak se tam instalatér přes dvířka 60x60cm dostane?

Datum: 09.10.12 15:19

A jak se tam dostane přes stejná současná dvířka? Vždyť ty rozměry zůstanou naprosto stejné.

Datum: 09.10.12 15:22

Dneska je to z "papundeklu", který se dá většinou demontovat a stojí pár Kč..

Až to budete mít obložené kachličkama za 1400Kč/m2 v nové koupelně a instalatér přijde měnit stoupačky, bude radostí skákat do stropu...A být na jeho místě, nechal bych v to v těchto případech vyměnit samotné nájemníky..

Je to samozřejmě v jistém smyslu Vaše věc..

Jen říkám...časem si na mne vzpomenete..

Od: xxxx*
Datum: 09.10.12 17:00

...kdo to zaplatí? Já to řeším tak, že je to nechám vybourat a pak ať si to dají dohromady sami, včetně zaplacení. Když na to nemysleli dřív, tak je to na nich. Já bych to neřešil.

Datum: 09.10.12 17:05

Souhlasím...proto píšu to co píšu..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.