Koupě pozemku v zástavě

Od: Datum: 18.12.12 12:27 odpovědí: 1 změna: 19.12.12 22:46
avatar

Dobrý den, mám možnost přikoupit část pozemku. Bohužel na něm vázne věcné břemeno / zástava za půjčku. Celá častka, kterou by jsem platil půjčku nepokryje, takže to nelze řešit formou zálohy a vyplacení úvěru.

Sousedka mi dala potvrzení od úvěrove společnosti, že souhlasí s prodejem pozemku s tím, že si sousedka odkoupí jiný pozemek.

Má otázka je, jestli se věcné přemeno zruší koupí pozemku, nebo na něm zůstane dál.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: karjala*
Datum: 19.12.12 22:46

Především věcné břemeno je něco jiného než zástava. Věcným břemenem na pozemku může být třeba cesta, kterou poskytnete někomu k užívání nebo to, že tam vede plynové potrubí, kanalizace, ...

Zástava je pak zřizovaná například ve prospěch úvěrové společnosti a když se jí nesplácí, pak dojde k prodeji pozemku a prvotně je uspokojen věřitel.

Převod pozemku se zástavou možný je, pokud s tím úvěrová společnost souhlasí a pokud to dobře ošetříte v kupní smlouvě.

Nerozumím větě, že celá částka, kterou byste platil, půjčku nepokryje. To znamená výše zástavy je vyšší než vámi placená kupní cena? Potom dejte do kupní smlouvy i to, že zbytek doplatí sousedka a že peníze z advokátní úschovy budou uvolněny sousedce až v době, kdy prokazatelně ukáže, že částku zaplatila. V každém případě smlouvu sepište s právníkem, abyste se vyhnul tomu, že budete doplácet za sousedku. Já osobně bych do takového kšeftu asi vůbec nešla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.