Plíseň na matraci + antibakteriální podložka

Od: Datum: 09.10.12 08:06 odpovědí: 1 změna: 09.10.12 13:57

Zdravím,

máme větší vlhko v ložnici (je tam zima, nyní zateplujeme, tak snad se toho zbavíme) a na spodní straně matrace jsem objevila trochu plísně. Matrace leží na roštu a plíseň jen po pár destičkami roštu (asi matrace nasákla vlhkost a tam, kde nedýchá - tedy pod dřevem - plíseň vznikla).

Doufám, že po zateplení bude v ložnici větší teplo a tedy nižší vlhkost a plíseň vznikat nebude. Ale přece jen by další preventivní opatření nebylo na škodu - našla jsem tuto antibakteriální podložku http://www.prospanek.cz/pm3-podlozka-proti-plisni , mysíte, že k něčemu je a že skutečně může zabránit tomu, aby matrace neplesnivěla?

Díky.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jerry00
Datum: 09.10.12 13:57

Nám se to stalo taky a nesouvisí to s vlkostí v ložnici.Jakmile matrace nedýchá, tak splesniví. A asi i s antibac podložkou. Máme v posteli prkna, po koupi nových matrací jsem na prkna dal mirelonovou podložku proti poškození matrace. Zanedlouho plíseň. Vyhodil jsem mirelon, a několik prken, zoztáhl mezery a na matraci jsem koupil nějaký vrchní -potu nepropustný potah. Takže teď vlhko nasaje jen potah a nepustí ho do matrace. V ložnici se kvůli babě musí topit tak na 23°a víc, jinak by mohla umrznout.*smich*

Na antibac podložku bych se já osobně nespoléhal. Používám něco podobného ve formě vložek do bot, a účinné to možná je jen pár týdnů+-. A to boty více větrají, než jsou používány.Matrace nasákne pot a vlhko ve spodu nebude mít kudy uniknout. Antibac sice bude asi působit ,ale pouze na styku s matrací. Vlhkosti uzavřené uvnitř matrace se asi nebude mít šanci dotknout.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.