Družstevní byt,trvalé bydliště

Od: Datum: 08.10.12 23:27 odpovědí: 5 změna: 09.10.12 09:26
avatar

Mohu mít v v družstevním bytě v podnájmu trvalé bydliště,když s tím pronajímatel souhlasí nebo to družstvo zamítne?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.12 23:28
 
avatar

to vám tady asi nikdo nenapíše. máte něco jako stanovy? tam hledejte. . .

 
Od: lujs®
Datum: 08.10.12 23:31
 
avatar

U nás muselo družstvo souhlasit s pronajímáním bytu, o bydlišti se nemluvilo.

 
Datum: 09.10.12 02:52
 

Podle zákona č. 133/2000 Sb. §10 má trvalé bydliště pouze evidenční význam. Nezakládá žádná práva k bytu a pro zapsání trvalého bydliště stačí občanský průkaz a nějaký doklad, který doloží oprávnění byt užívat (vlastnictví, nájemní smlouva...) Souhlas majitele bytu není nutný - někde ho sice úřad vyžaduje, ale tím už úředník lehce překračuje své pravomoci. Pokud je pronajímatel členem družstva a stanovy (nebo souhlas družstva) mu umožňují byt dále pronajímat, pak družstvo už nemá co schvalovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss®
Datum: 09.10.12 08:47
 

Vyplnit Přihlašovací lístek a doklad o oprávnění užívat byt, není-li pak přítomen vlastník a souhlasit. Proč se neptáte na vlastní obci jak to praktikují? Každá obec jiný pes.

 
Datum: 09.10.12 09:26
 
avatar

Pokud vím, můžete si trvalý pobyt nahlásit pouze se souhlasem majitele bytu. Totéž platí pro uzavření smluv s dodavateli energií. Majitelem družstevního bytu je družstvo, a to, obávám se, podnájemníkovi souhlas nedá.

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.