PO Mora 371

Od: Datum: 08.10.12 23:05 odpovědí: 4 změna: 19.10.12 01:30
avatar

Mám PO Mora 371.Dnes sem ji jen naoko vyčistil (vysál vložku od spalin apod.) Když pustím vodu v koupelně (umyvadlo nebo vana) karma "hučí" a je slyšet jaký má tah.Také oheň pěkně hoří.Teče samozřejmě teplá/horká voda.Když pustím teplou vodu v kuchyni voda také teče hodně teplá ale o poznání je slyšet menší tah,i oheň není tak velký.Nevíte čím to může být?V karmě to být nemůže.Kdyby byl problém tam "blblo" by to i při puštění vody v koupelně.Vyčistil sem baterku v kuchyni od kamene.Tada snažil se co to jen šlo.Předtím mi to vůbec karmu nerožlo.Po vyčištění šla baterka daleko líp profouknout.Ne však tak dobře jako studená voda.Může to být ještě tou baterií? Nebo myslíte že by mohly být ucpány trubky ve zdi?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.12 17:19
avatar

karma se zapaluje mechanicky, kdy pohybová energie proudící vody otevírá plynový ventil. Je jasné, že voda musí mít určitý průtok, jinak karmu zapaluje špatně nebo dokonce vůbec. Zde je asi váš problém. K baterii v kuchyni máte více kolen, delší trubky a ty trubky jsou zanesené. Voda, která proudí do kuchyně vám teče pomaleji a má méně energie a nedokáže karmu zapálit naplno.

Zkuste a uvidíte. Porovnejte průtok. Pusťte naplno vodu do vany a potom do kuchyně. Do vany vám poteče víc.

Jestli je tomu tak, potom jediná možnost je rozebrat a vyčistit trubky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.12 00:04
avatar

Teplá voda v kuchyni teče,karma hoří.Nemá ovšem takový tah jak když teče voda v koupelně.V těch kolenách to rozhodně nebude.Karmu mám v kuchyni a od karmy k byterii je to cca 1 m,do koupelny snad 10 m.Tam je těch kolen daleko víc.Ale ještě zkusím oddělat a vyčistit tu baterii,příp.perem do trubek.

Datum: 19.10.12 01:25
avatar

Jestli jsou trubky železné a starší než 10 let tak už klidně mohou být zarostlé. V kuchyni třeba pouštíte vodu častěji než v koupelně tak se to projeví víc. Po takových 30 letech dovedly v domovním rozvodu trubky TV zarůst tak, že jimi voda už vůbec neprotékala. Usadí se v nich takový "kámen" mechanicky neodstranitelný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.12 01:30
avatar

JJ.Tak trubky v kuchyni sou železné a maj cca pomalu 50 let.Do koupelny se to dělalo taky ze železných trubek ale tam to není ani 15 let starý.V kuchyni se teplá voda skoro nepouští.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.