ležatý bojler na půdě vs. proreznutí

Od: Datum: 08.10.12 11:31 odpovědí: 5 změna: 08.10.12 21:11

Ahoj všem,
prosím o radu, mám na půdě ležatý bojler Tatramat ELOV 200 (4 roky starý - 200 l). Bohužel půda byla jediné místo, kam šlo bojler umístit (už jsem tak koupil barák, ale je fakt, že sám bych nevěděl kam ho dát, a nadšenej z toho nejsem...).

Obecně mám obavu, že až mi bojler prorezne, tak mi to proteče z půdy přes sádrokartony a zničí poměrně dost věcí. Nevíte někdo o nějaké "standadrně vyráběné "plastové" vaně/nádobě, do které bych mohl bojler umístit? něco o rozměrech cca 200 x 60 cm x výška třeba 20-30 cm za nějaký rozumný peníz? aby prostě voda vytekla do té vany/nádoby. Nebo napadá Vás nějaké jiné řešení?
Díky všem

Pepa


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 08.10.12 12:01

Vanou to nevyřešíš. Kdyby prasknul, tak poteče a poteče, protože do něj stále bude přitékat voda z řádu, ale myslím, že máš zbytečné obavy. Bojler, když prorezne, tak nezačne stříkat voda jak z hadice. Většinou to začne kapat různě prohnilejma dirkama a to zaregistruješ. Obal začne mít rezaté pruhy, nebo místa v dolní části. To množství ti podlaha ještě vsákne, ale bude to známka, že je potřeba co nejrychleji vyměnit. Držel bych pod ním čisto, abych v případě proreznutí zaznamenal kapky vody.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepat*
Datum: 08.10.12 12:23

já jsem myslel, že bych si do té vany udělal čidlo, které by mi zaznamenalo, že tam je voda... no mám to zamotaný v tom, že ten bojler mám ještě zvenku zateplenej, aby mi to nezmrzlo při mrazej -25C (což už se mi stalo...), takže na tom obalu toho moc nepoznám, ale určitě díky moc za radu. Na půdě mám jen prkna, takže jak to začne téct automaticky je to v sádrokartonech... je asi fakt, že vana by mepomohla a kvůli tlako by to teklo furt a furt. Kdybych byl doma a měl tam čidlo na zvonek, tak to odchytím, ale jinak bych měl smůlu (no asi i při odjezdu na den budu zavírat vodu v baráku...)

Od: ladaadal*
Datum: 08.10.12 13:17

A nešlo by nějak vymyslet vanu a přepad někde do záchoda nebo do kanalizace - stačil by možná i do okapu nebo prostě pryč z baráku. Pro strejčka příhodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: warlock*
Datum: 08.10.12 20:52

Dobrý den,

osobně bych na to šel asi využitím záplavového čidla:

http://www.230vac.cz/Pozarni-a-zaplavove-detektory.html

a elektromagnetického ventilu na vstupu vody do objektu:

www.unimarcz.cz/0,335,Elektromagneticke-ventily-MP-W.html

V případě, že dojde k zaplavení čidla, zastavit přívod vody do objektu, nebo jenom k bojleru (podle toho kolik chce člověk investovat možno realizovat i víceúrovňově).

Nicéně předpokládám že váš problém to plně nevyřeší. Bude pořád chybět ta nádoba...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepat*
Datum: 08.10.12 21:11

díky za ten odkaz na to záplavový čidlo, jsem si říkal, že musí něco jenoduchcýho existovat, jen jsem moc nevěděl co hledat

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.