Jaké trubky na topení (PPR Stabi, CU)?

Od: Datum: 08.10.12 09:37 odpovědí: 3 změna: 08.10.12 13:16

Chtěl bych se zeptat jaké použít potrubí k topení. Mám krbovou vložku s výměníkem. Na systému budu mít 5 radiátor 22 (rozměry 500x 1000 a 2000, 600x1000 a 1800) + jeden žebřík. Rozvody budou schovaný za sadrokartonem. Největší vzdálenost radiátoru 25m potrubí.

- použít PPR Stabi nebo CU?

- jaký zvolit průměr trubky k žebříku a 1 radiátoru 11x500x1000? je možné použít Cu 15? vzdálenost od vložky cca 3m

- lze použít kombinaci PPR Stabi a CU? V kopce u vložky je mě jasný, že musím použít CU kvůli teplu.

Díky za odpovědi

Honza

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 08.10.12 10:19

Pokud si to chceš dělat sám, doporučuju na 1 odpoledne pozvat topenáře na konzultaci. Žebřík a malej radiátor ti utáhne 12ka, ale předpokládám, že nedáš dohromady ani snižování průměrů dle radiátorů na větvi a další věci. Neříkám, že to nepořídíš udělat, jsi-li zručnej, ale měl bys nejlepší dát dvě tři stovky topenářovi, který ti to vysvětlí, vypočítá, eventuelně namaluje na papír nebo aspoň na zeď. Ono to nevypadá, ale i topení je o praxi a zkušenostech. Když to bude slabý, nebude to topit, když to bude silný, nemusel jsi vyhazovat za materiál, ale mohl sis to nechat za ty prašule udělat odborníkem...

Datum: 08.10.12 12:20

Cu...a nechte si to udelat od nekoho, kdo tomu rozumi...at predejdeme dotazum „proc mi to netopi?”.

Od: ladaadal*
Datum: 08.10.12 13:16

No, nechtěl jsem bejt tak tvrdej (mimořádně)*smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.