Stavba pneumatikového plotu - co a jak?

Od: Datum: 07.10.12 20:50 odpovědí: 19 změna: 12.10.12 10:38

Dobrý den.
Chystám se otevřít jedno Paintballové hřiště a měl bych takový dotaz a věřím, že zde dokážete poradit.
Jelikož oplocení by vyšlo na pěkný balík, tak mě napadlo postavit oplocení kolem celého pozemku (kvůli bezpečnosti do výšky cca 6m) z pneumatik.
Pneumatiky budou jen svrtané k sobě a budeuzabezpečeny proti pádům výztuhou, ráfky atp., takže by se nikomu nic nestalo.
Chtěl bych se zeptat, jestli je potřeba, když to takhle postavím kolem celého pozoemku, nějaké povolení od úřadu, nebo to stačí nahlásit např. jako stavba plotu atp. Pneumatiky nebudou zabetonované do země, takže se dají kdykoliv odstranit.

Děkuji za Váš čas.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 07.10.12 20:57

Již jste si odpověděl sám,nebudou v zemi atd. tak naco úřady a taky záleží zda to je vlastní nebo obecní pozemek atd.

doplněno 07.10.12 21:07:

Pokud máte mezi sebou smlouvu o pronájmu raději udělejte dodatek (kamarád nekamarád)

doplněno 08.10.12 20:50:

*palec**andel*DĚKUJI ZA HODNOCENÍ *ua**tuc*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dotlayers
Datum: 07.10.12 20:59

Je to pozemek, který mám v pronájmu od jednoho pána, který to vlastní - nebrání se tomu, takže bude vše jakoby na "mém" pozemku".
Jestli to je opravdu tedy tak jak říkáš, tak děkuji za odpověď :).

Od: dotlayers
Datum: 07.10.12 21:00

Omlouvám se, mělo to být říkáte.

Datum: 07.10.12 21:10
avatar

a to já si troufnu tvrdit, že šestimetrová zeď z pneumatik někomu vadit bude. . . co statika? kdo vám spočítal, že to nespadne?

doplněno 07.10.12 23:56:

hmmmmmm. cca 40 pneumatik na sobě, žádný základ, žádná vazba. to je fakt odvaha. a přivazování ke stromům. a až to, z legrace, někdo zapálí. to budou mít na té benzínce radost. ale když jim to nevadí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 09.10.12 15:20

ITAN - zkuste vy i váš HODNOTITEL zapátrat ve stavebním zákoně a přehodnotit svou odpověď. Již několikrát jsem si všimla, že máte ohodnocenou chybnou odpověď a tak mě napadá, že si je hodnotíte sám z jiného PC. Pokud ne, tak se omlouvám. Koukněte třeba zde :.

Stavba plotu podle § 103 odst. 1 písm. d) bod 6. stavebního zákona č. 183/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, nevyžaduje stavební povolení ani ohlášení stavby. Vyžaduje však podle § 96 územní souhlas. Pokud se nepodaří splnit podmínky pro vydání územního souhlasu, je nutno požádat o územní rozhodnutí podle § 86 a následujících...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.10.12 21:11

Obávám se, že námitky budou, nejen materiál ale i vzhled, výška. Toto není přece klasický plot. Šel bych na úřad stavebního řádu se poptat pro relevantní informace, každý úřad jiný pes. Že s tím tady někdo bude souhlasit je k čemu? Bojíte se jich?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dotlayers
Datum: 07.10.12 21:25

Na tom pozemku, kde bude postaven ten plot, je zhruba cca co 3metry strom, takže to bude vedeno cik cak, jednou před stromem, jednou za stromem a bude to přivázáno k tomu stromu.
Každá spodní pneumatika bude na ráfku kvůli váze a budou skládáné podle stejného rozměru, ať jedna není větší a druhá menší.
Vedle pozemku je benzínová pumpa, které to vadit nebude.
Děkuji.

Od: montgomery*
Datum: 07.10.12 23:49

Při šestimetrové výšce je nějaký ráfek ve spodní pneumatice prakticky bezvýznamný činitel. Určitě by to nebyla stabilní konstrukce. I větší poryv větru by to shodil. Nechápu ani majitele pozemku, musí to být s prominutím pěkný blb, když by mu to nevadilo. Nechat si navést na pozemek tisíce pneumatik (nebezpečný odpad)?*ee* Co ten plot rovnou postavit z barelů s toxickým odpadem.

Kde byste ty tisíce pneumatik sháněl?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dotlayers
Datum: 08.10.12 08:09

Jak jsem psal. Bude to přivázané ke stromům, které jsou mohutné a bez problémů to udrží. Je rozdíl, kdyby to bylo jen na volném prostranství, to už by bylo něco jiného.
Pneumatiky není problém ani sehnat, ani se jich potom zbavit, protože na skládku to není daleko.
Jinak jsem se dozvěděl ze stavebního úřadu tohle:
Pokud tato přenosná stavba oplocení bude na pozemku déle než 30 dnů,
vyžaduje územní souhlas, který vydá na základě žádosti stavební úřad.
Důležité však je, aby pozemek, na kterém se oplocení bude nacházet - byl
podle územního plánu v zastavěném nebo zastavitelném území.
Proto Vám doporučuji navštívit stavební úřad, aby se záměr mohl
konkrétně posoudit.

Datum: 08.10.12 08:56

Není levnější natahnout ochranou síť do těch stromů?

Naskládat pneu do takové výšky nebude nic jednoduchého a levného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.12 09:56
avatar

Při takové výšce Vám to sfoukne první poryv podzimního větru, stromy-nestromy. Co na to statik? Jak vysoké jsou ty stromy, které to mají držet? Co na to ochránci přírody? Co na to hasiči? Co na to zákon o nebezpečných odpadech? Uvědomujete si, že při pádu jedné jediné pneumatiky z téhle výšky nemá případný zasažený šanci přežít? Otázek by se jistě našlo ještě mnoho.

doplněno 08.10.12 10:03:

Odhaduju, že na 1m2 budete potřebovat cca 10 pneumatik. Spočítal jste si, kolik jich budete potřebovat kolem celého areálu? Netuším, jak je velký, ale pravděpodobně to budou desetitisíce pneumatik. Myslíte, že Vás to přijde levnějc, než normální (plechová, laminátová) ohrada, či drátěný plot překrytý sítí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dotlayers
Datum: 09.10.12 00:05

Stromy, které to budou držet jsou vysoké cca 8m a jsou mohutné.
Počítal jsem náklady na sítě, sloupky, betonování, kopání atp. a vyjde to odhadem na 45 000Kč.
Kdežto navezení pneumatik, vruty atp. vyjdou na 2000Kč.
Byl jsem dnes osobně na stavebním odbrou a tam mi bylo řečeno, že proti plotu nic nenamítají.
Jako první věc bylo v plánu ohraničit pozemek sítí přímo na to určenou. Jelikož na pozemku není osvětlení a je to ve tmě, tak jsem tu možnost zavrhl ihned, protože nezaplatím cca 45 000Kč za to, že si lidé přijdou, rozřežou síť, ukradou atp.
To raději udělám plot z těch pneumatik, pevně je ppřivrtám k sobě, přivážu ke stromům a zabezpečím co nejvíce to půjde proti pádům, než dávat každý týden tisíce za opravy plotu.
Vím, že si myslíte, že jsem blázen, ale v dnešní době... Plot kolem domu je něco jiného.

Datum: 09.10.12 09:12

Mám takový pocit že už jste rozhodnut pro ty pneu a zde chcete jen podporu pro ten šílený nápad, ale tu zde asi nedostanete.

Za dva tisíce nekoupíte ani podložky na spojení těch pneu.

Proč nenatáhnete sít do těch stromů? Pokud by to teda bylo realné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.12 08:22

Tak do toho bych určitě nešel. Sehnat staré pneu určitě není problém. Ale co pak s nimi? Na skládce Vám je zadarmo asi nevezmou, možná tak pár kusů. Abyste pak nezaplatil třeba 100.000 Kč za to, že Vám je vemou. A jak je chcete šroubovat k sobě? Na vruty určitě ne. Budete podle mě muset každou provrtat a dát šrouby s velkýma podložkama. Pneu se vrtá "perfektně", uvnitř pneu je "parádní" prostor na šroubování matek...A pokud Vám někdo např.ze závisti nebo zlomyslnosti tuto hradbu zapálí...A vy budete po pracné montáži opět rozebírat a vozit na skládku jako zpoplatněný nebezpečný odpad. Děkuji pěkně, opravdu bych do toho nešel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.10.12 21:27

Ale co pak s nimi? Na skládce Vám je zadarmo asi nevezmou, možná tak pár kusů. Abyste pak nezaplatil třeba 100.000 Kč za to, že Vám je vemou
Jste si jistý?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 12.10.12 10:38

U nás na skládce berou pneu jen od fyz.osob. Firmy už za likvidaci platí. A když jim tam dovezu např. 1.000 pneumatik, asi mi neuvěří, že je odevzdávám jako fyz.osoba. I pneuservisy berou 25-50Kč/kus za likvidaci. Přímo na skládce zaplatíte za hmotnost, a to také nebude zadarmo. Takže jsem si jistý, že Vám větší množství zdarma nevezmou (aspoň ve Zlíně ne).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.12 13:14

Nakonec, až to postavíte, tak se nějaký ekoterorista probudí a označí ten Váš plot za černou skládku pneumatik.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 11.10.12 20:19

dotlayers - mě by zajímalo k čemu jste se rozhodl? Přeci jen to byla neobyčejná otázka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 11.10.12 21:07

@uska Zřejmě má svoji hlavu a nechtěl jiné nápady, to kde vezme materiál na spojení je jeho věc asi to má zadarmo a kde vyhodí pneu má zřejmě taky domluvené a když už tak sběrné dvory berou pneu zdarma a asi to má domluvené takové množství. Jsou lidi co berou staré pneu na rallycross, jednoho znám. Můj názor je že už se neozve

doplněno 12.10.12 14:24:

Známosti dělají divy a v tomto státě je větší bordel než posrané pneu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.