Jak vypnout čerpadlo při vypnutém vytápění

Od: Datum: 18.12.12 11:38 odpovědí: 5 změna: 17.02.13 21:11

Dobry den,

mam jeden dotaz. Na mem plynovem kondenzacnim kotli (Buderus Logamax plus GB172, s regulatorem RC35)
je volba vypnuti/zapnuti vytapeni a take volba vypnuti/zapnuti ohrevu uzitkove vody. Problem je v tom,

ze ikdyz vypnu "vytapeni", tak cerpadlo jede porad dal,.. v podstate v jednom kuse.

Chapal bych to, kdyby voda v otopnem systemu mela jeste "urcitou" teplotu, ale ikdyz voda

v podstate vychladne (a podotykam, ze mam vypnute vytapeni), tak cepradlo bezi dal...

Nevite, zda je nejaka moznost proste cerpadlo pro topny system vypnout (pokud vypnu i samotne vytapeni)?

Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.12 11:48

Zapojit čerpadlo do okruhu vytápění - tzn. za vypínač který spíná vytápění. Takže když se pak kotel zapne vypínačem tak pobeží i čerpadlo. Nebo bych spíše zakoupil příložný termostat (cca do 500 Kč), který bych umístil na výstupní trubku a nastavil teplotu při které se má začít čerpadlo točit.. Po klesnutí teploty pod nastavenou mez se samo vypne. Je to minimální zásah do elektroinstalace kotle..

Ohodnoceno: 0x

Od: kelycz
Datum: 20.12.12 14:09

Dobry den,

dekuji za radu, nicmene cilem bylo, zda neni mozne, aby se proste cerpadlo vyplo soucasne pri tom, kdy na kotli zvolim volbu "vypnout vytapeni". Rad bych, aby kotel ohrival vodu v bojleru (na to je pouzito v kotli stejne cerpadlo), ale aby kotel nevyuzval cerpadlo pro topeni (kdyz jsem zadal volbu vypnout vytapeni). Dekuji

Datum: 20.12.12 15:32
Ten příložný termostat na trubce na výstupu z kotle splní to co píšete a navíc vám ještě zajistí doběh. Představa kterou máte vy se dá zařídit spínacím relé které vám při přepnutí vypínače přeruší obvod k čerpadlu. je to taková kostka která spíná třeba boiler na impuls levného proudu. oproti termostatu vám ale bude po celou topnou sezónu žrát proud potřebný na přitaženi kotvy. Podle mě je teda řešení s termostatem výhodnější.

Datum: 20.12.12 15:46

Já mám kotel Buderus Logamax plus GB162 a pokud mi kotel neběží, čerpadlo se automaticky vypne. Pouze se myslím 1x denně protočí i mimo sezónu, aby se po delší době v klidovém režimu náhodou nezaseklo.

Od: kelycz
Datum: 17.02.13 21:11

A dela vam to, i treba v zime, kdyz "jen" proste vypnete vytapeni na kotli? Tzn. kotel je normalne "on", ale je vypnute vytapeni. (Napr. v pripade, ze topite v krbu, dum je vytopeny krbem..tzn. neni treba topit kotlem, nicmene teplou uzitkovou vodu potrebujete...)?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.