Barvy v kuchyni

Od: Datum: 05.10.12 19:15 odpovědí: 5 změna: 07.10.12 23:26

Prosím o radu jakou barvu podlahy (budeme mít vynilovou ) zvolit když budeme mít kuchyňskou linku v barvě calvados,což je podobná třešni,takže tmavší a kuchyň není sama o sobě moc velká ( 4 x 4m) . Vynilovou podlahu budeme mít asi od firmy Hýža podlahy a líbí se nám u nich od značky Moduleo druh podlahy Robinson 208. To samé bychom chtěli dát na točité betonové schody,které vedou z kuchyně nahoru.Mysím že pokud je tmavší linka,tak bude lepší mít světlejší odstín podlahy.Co myslíte? Dále nevím jakou barvou to vymalovat? napadá mě nějaká pastelová oranžová,žlutá nebo zelenkavá ..? Díky moc za rady,tipy a nápady ;)

doplněno 07.10.12 23:30:

Ještě byste mi mohli poradit čím obložit betonový točitý schody,který vedou přímo z té kuchyně.Napřed sem chtěla tím samým co bude na podlaze ( vynil ve světlé barvě,napodobenina dřeva) ale pak mě napadlo,že by to nevypadalo špatně i když by byly obložený dřevem a natřený v barvě calvados jako bude ta kuchyňská linka.Myslím že by to ty schody pěkně zvýraznilo a oživilo...Co myslíte? :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.12 19:48

Myslím, že ke kalvádosu jste vybrali pěknou podlahu. Nicméně nepíšete, jaká bude pracovní deska a co na záda kuchyně a také jaký je korpus (také kalvados?) - aby se tam toho už netlouklo moc. Jinak z těch zmíněných k vymalování hlasuji pro zelenkavou

doplněno 06.10.12 00:23:

Lidi většinou udávají barvu kuchyně podle dvířek, která si vybrali, a ta bývají dost často jiná než korpusy, proto ta otázka Jestli je to stejné, tak tím líp. Taky jsem velký příznivce desek místo obkladaček, údržba skvělá a dobře se do toho vrtají doplňky ;) Pracovní deska takový ten pískovec? (Kuk na net... :-D) Ahá, hmm, no proč ne. Jen pozor na kombinace teplých a studených barev. Ale nevím, jestli to není škoda, takové nijaké *andel* Co dát nějakou v barvě, třeba zrovna té zelené, a pak k tomu správný odstín na zdi, třeba ze žíhané desky ten nejsvětlejší? Vypadalo by to efektně Třeba něco takového: http://kronospan.cz/images/decors/1947.jpg - ta teplá se sejde s kalvádosem, přitom je tam nějaký barevný akcent, který by vypadal dobře i na zdi a doplňcích...

doplněno 08.10.12 21:32:

Výrobci klasických pracovních deset jsou v podstatě dva a když jsme si naposledy nechávali dělat kuchyň (ach ta vášeň ke stěhování... :-D) většina kuchyňářů nabízela vzorníky od obou, tak snad nebude ten váš výjimka Když by na to přišlo, pracovní deska je poměrně lehká práce a dala by se koupit jinde než zbytek kuchyně, ale zase si dovedu představit, že do toho se člověku nechce... na třetí stranu, je to věc, na kterou budete koukat nejvíc *slunce*

Ohodnoceno: 2x

Od: andilekalis*
Datum: 05.10.12 23:36

S pracovní deskou to bylo taky těžký rozhodnutí a ještě to nevím na 100% ale asi bych zvolila (podle sebe i podle rad druhých nějaký takový světlý povrch,jakoby tečkovaný - od firmy Monarc buď Arktic,Verona..) a to samý i na záda linky.Má to tak kamarádka a vypadá to docela dobře.Líp se to udržuje než třeba obklady a když je to stejný tak se to tak nebije... a korpus je právě ten kalvádos,teď nevím co jnýho by mělo byt ještě kalvádos než barva skříněk... asi mě to už nemyslí po tom skoro celoročním práci na baráku :D ;) Jinak děkuju moc za radu,zelenkavá je moc pěkná a třeba mě bude aspoň trošku tlumit chutě k jidlu :D

Datum: 07.10.12 23:19

jo tak už sem to pochopila s tím korpusem :) Já sem právě většinou viděla kuchyňské linky v jedné barvě proto mě to trošku zaskočilo...

Když se dívám na ten obrázek toho vašeho návrhu na prac.desku,tak se mi moc líbí a určitě by to vypadalo daleko líp než ten jakože pískovec.Jenom nevím jestli zrovna něco takového mají v te firmě jak nám tu linku budou dělat ale určitě se poptám ;)

Od: nemec*
Datum: 06.10.12 00:22

barvy stojí cca 60 a víc za balení k míchání - takhle si testujeme, jak bude daná barva v místnosti vypadat - např. jsme v kuchyni ze světle žlutý přehodnotili na béžovou, tzn.není od věci barvu na větším kousku než ve vzorníku vidět v daný místnosti.

u vlastního míchání je problém s odstíny - co se nám líbily určité odstíny, tak to si v životě doma neudělám - ale zase když jsme koupili krásnou mátovou namíchanou, tak jsme zjistili, že pod ní jsou celkem slušně vidět všechny nerovnosti na zdi :)

když jen tak zběžně nahodím v googlu calvados kuchyně, tak vypadá zajímavě šachovnice - sníže uvedenou firmou nemám nic společného, takže to neberte jako reklamu :)

http://www.kuchyne-reznik.web…YNSKE-LINKY.html?framebreaker

my budeme mít vanilku skříňky, calvados korpusy a desku - vanilka s tou třešňovou se tváří jako pěkná kombinace

doplněno 06.10.12 00:24:

edit - manželka si nakonec taky rozhodla, že vzadu bude deska místo obkladů, u starýho domu tím snad krom jiných plusů vyřešíme i křivé zdi :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.10.12 23:26

Je pravda že když sme si kdysi míchali barvu a chtěli pěknou zelenkavou tak nám vyšla taková nepodařená žlutá ale už sme to tak tenkrát nechali ale teď do nové kuchyně to už chceme mít pěkný,takže si dáme záležet nebo si to necháme přímo namíchat.

Ta šachovnice vypadá opravdu pěkně ale my už sme se rozhodli že chceme napodobeninu dřeva akorát teda ještě nevíme jakou přesně barvu...

My máme právě taky starý dům a ty stěny jsou taky nic moc,takže plně chápu váš výběr :)

Ta vanilka s calvadosem vypadá taky moc pěkně.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.