Dva kotle

Od: Datum: 05.10.12 15:46 odpovědí: 4 změna: 05.10.12 18:39

Zdravím.. chtěl bych se zeptat... třeba má stím někdo zkušenosti... dvoupatrový dům který má vytápění pomocí plynového kotle.. dům je celý podsklepený a má dva komíny... na jednom je plynový a druhý ktery je na druhe straně baraku je napojeny pecek v kuchyni.. do budoucna bych rád přidal do systému kotel na tuhá paliva... otázkou ted je, jestli by to bylo funkční... jsou tam dvě větve ktere vychazeji od plynoveho kotle a vede přímo nad místem kde by měl byt ten kotel na tuhá paliva.. vzdalenost je cca 6 metru.. .. myslite že by to šlo takto napojit? samozřejmě by tam přišel ještě bojler s vyměnikem... bude fungovat ta druhá větev? bez čerpadla to asi bude nemyslitelne že?.. diky za vaše nazory


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 05.10.12 16:31

Jako samotíž těžko říct takhle z popisu, to by musel prohlédnout odborník, ale spíš bych podumal, jestli by nebylo lepší k tomu na tuhý přidat i čerpadlo a mít prostě dvá nezávislé kotle, nebo zda by nešlo využít čerpadlo z plynového pro pohyb při topení ve kterémkoli, to se taky občas dělá. Ale jestliže by byl pod tím plynovým, od kterého vycházejí obě větve, tak by to fungovat mělo. Ovšem, jestli si to správně představuju, jak to tam asi máš*smich*.

Taky dobrý myslet na to, že kohouty u radiátorů, nejsou-li na samotíž budou mít větší odpor, což ale jde dohnat větším tepelným spádem (vastní zkušenost).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.12 17:56

no u toho plynového žádné čerpadlo není.. jede to na samotíž, jsou tam litinové radiatory s těma starýma kohoutama... spíš by mě zajimalo, jak by se to chovalo , když to je vyspádováno směrem k plynovému kotli a tam se to větví u stropu.. jinak u plynového jsou ventily na všech trubkach takže ten by šel odstavit a to same bych chtěl u toho kotle na tuhá paliva.. aby na sobě nebyly nijak zavislé a topilo by se v tom, ve kterém bych chtěl.. ale spíš převážně tím na tuhá.. plyn jen tak do zálohy nebo kdyby se nechtělo nebo nebyl čas topit..

Od: ladaadal*
Datum: 05.10.12 18:27

No, takhle jak to popisuje, když bude ten na tuhý pod plynovým a napojíš to stoupačkama, tak to pojede úplně stejně jako plynovej samotnej. buď napojit před rozvětvením, nebo rozvětvit stejně a napojit až za ním. Jak říkám, nejlepší by bylo foto, plánek nebo oko odborníka na místě, ale myslím, že nebude větší problém, aby to fungovalo. Jestli si to budeš dělat sám, tak bych doporučil jednu konzultaci s topenářem, kdyby se objevil nějaký zádrhel a pak se do toho pustit dle jeho rad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.12 18:39

Kotel na tuhá paliva propojit jak na studenou, tak teplou větev od plynového. U kotle na tuhá paliva namontovat na přívod studené vody šoupě, pozor! musí být pod přívodem studené vody do plynového, aby mohla chladnoucí voda protékat do plynového. Při topení plynem se toto šoupě uzavře, aby se neohřívala zbytečně voda v tomto kotli. Při topení uhlím se toto šoupě otevře a pokud máte u plynového kotle šoupata, zavře se šoupě na studené vodě. Veliký pozor! Nezapomeňte při topení uhlím otevřít šoupě u tohoto kotle, jinak kotel bouchne a naopak, protože se do něj nebude samotíží dostávat chladnoucí voda. Takto propojené to mám přes dvacet let a funguje to bez problémů. Pokud Vám topení funguje na samotíž, tak bude fungovat i při tomto propojení. S pozdravem Teplo v bytě, Pavel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.