Odbourání přístavby - povolení nebo ohlášení?

Od: Datum: 05.10.12 12:04 odpovědí: 2 změna: 31.10.12 09:32

Koupili jsme domek ke kterému minulý majitel necitlivě přilepil k čelní stěně se štítem hranatou krabicovou přístavbu s plochou střechou. Přístavba je odfláknutá, trhá se od baráku a její strop praská takže ji hodláme odbourat.

Jak to bude vypadat s úřady? Doufám že nepotřebuju stavební povolení, že vše vyřeší jen ohlášení na výbor.

A druhý dotaz - Do současného vstupu do té místnosti hodlám zasekat dvojité balkonové dveře to znamená že budu muset zasekat nový delší překlad. Jaký bude správný technolgcký postup? Předpokládám že vysekám šlic na hloubku cihlu z jedné strany.Vložím překlad. Počkám týden na zavadnutí, vysekám zase 15 z druhé strany pro druhý překlad a po dalším týdnu odbourám zeď dolu. Musím při takovém postupu podšprajcovat stropy?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.12 07:49

Podle mě stačí ohlášení (raději na stavební úřad než na nějaký výbor :) ), ale znáte to, co úředník to jiný názor. Taky záleží na tom, jestli to nějak ovlivní sousedy, jestli stavba obsahuje nebezpečné látky (azbest, eternit...) a tak.

Co se překladu týká, tak záleží na celkové konstrukci. Já jsem vyměňoval okno, otvor cca 120 cm, a firma se s tím vůbec nepárala, vybourala otvor, vyhodila starý překlad, vložila nový, a vymalováno (ale mám vysoký strop, mezi překladem a stropem bylo ještě tak 60-70 cm zdiva).

Datum: 31.10.12 09:32

Nojo.. stavební odbor..Z nás už to EMENVÉ nikdo nevytluče Však naši rodče taky chodil pro boty k Baťovi i když tam místo Bati 40 hospodařili komunardi..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.