Vzor dohody o výživném

Od: Datum: 04.10.12 19:09 odpovědí: 12 změna: 06.09.16 23:39

Dobrý den, potřebuji poradit jak mám sepsat dohodu o placení výživného. S moji matkou nebydlím a dohodla jsem se s matkou, že mi bude dobrovolně posílat aspoň 800,-Kč měsíčně. Přes soud to není, tak potřebuji sepsat nějaký papír, že mi matka peníze bude posílat. Potřebuji to pak předat na úřadě, abych ještě dostávala přidávky. Jsem zletilá a ještě studuji. Prosím o nějaký vzor nebo rádu. Děkuji všem!

PS: Kdyby jste potřebovali nějaké informace, tak napište ihned odpovím!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.12 19:43

Pokud s matkou nejsou dobré vztahy, jako že asi nejsou, jinak by na to nebylo třeba papír, konzultoval bych to s právníkem a tim soudem to stejně nechal potvrdit. Jako student by jste měla být osvobozena od poplatků (přesně to řeknou na soudě) a pokud je domluva, daná na papíře, obě strany s tim souhlasí, tak by to měl rychle odsouhlasit i soud. Jinak je to v podstatě stejné, jako když platí otec matce výživné na dítě na googlu toho určitě bude plno ;) kdyby ne, tak by měli poradit i na soudě.

Ohodnoceno: 0x

Od: marketah
Datum: 04.10.12 20:00

No jde o to, že to nechci přes soud, sice s matkou nemám dobře vztahy, ale kdybych to dala přes soud, tak bych poštvala celou moji rodinu : ( Chtěla bych sepsat jen nějaký papír, že mi bude platit těch 800,- podpis matky se potvrdí notářem a konec. Myslím, že by to tak šlo, ale nevím jak sepsat papír : ( Hodně lidí mi radilo, tak jak vy, že to mám nechat přes soud, vím že to je lepší, ale je právě ten problém ohledně rodiny : (

Datum: 04.10.12 20:12

Dobrý den. Markéto, zkuste to takto:

Věc: Dohoda o výživném

MATKA: XY

r.č.

trvale bytem:

Zletilé dítě: XY

nar.

Bytem:

Matka se dne... dohodla se zletilou dcerou XY a zavazuje se, že bude přispívat na její výživu částkou ...Kč měsíčně, počínaje dnem...

Výživné je splatné vždy nejpozději do každého 20. dne v měsíci k rukám zletilé.

V ... dne ...

... ...

Podpis matky Podpis zletilé dcery

doplněno 04.10.12 20:14:

Když si dáte podpisy ověřit, myslím si, že by to mohlo být dostačující. Každá si nechte jeden výtisk.

doplněno 04.10.12 20:16:

Není zač. Pěkný večer i Vám.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.10.12 20:15

Dobrý den, moc děkuji. Zkusím to teda takhle udělat : ) Ještě jednou děkuji a přeji hezký večer.

Datum: 04.10.12 20:30

Prosím Vás, jak se mysli to počínaje. děkuji

Datum: 04.10.12 20:38

Tam se napíše datum, od kterého začne Vaše matka výživné platit.

doplněno 04.10.12 21:05:

Pokud budete ještě něco potřebovat vědět, klidně se ozvěte...

Od: kalois*
Datum: 08.01.15 22:14
Dobrý den,slyšel jsem od kamaráda že jde vyřídit hmotná nouze i pokud jsem student,ale potřebuji k tomu dohodu o vyživném a pak prý jde dostat hmotna nouze.A myslíte že k hmotné nouzy lze dat na sociálku tento váš vzor a že to bude v pohodě?bydlím u rodičumé přítelkyně,ale trvaly pobyt mám na obecním uřadě.Moji Rodiče mě nic nepřispívají na školu na nic,skolu platí rodiče přítelkyně,je mě už 18 let

Od: gabriela
Datum: 06.09.16 10:02

Dobrý den, mám podobný problém, jen se jedná o výživné na moje dítě. S maminkou jsme se dohodly, že sepíšeme dohodu o výživném na moje nezaopatřené dítě, protože jeho otec není uveden v RL na moje přání. Mohu použít podobný vzor k takové dohodě? Bylo by to něco ve smyslu ...bude přispívat na výživu vnuka / syna své dcery / nezletilého YZ...? A také jsem slyšela, že k ověření této dohody stačí zajít na poštu. Je to tak? Děkuji a přeji pěkný den.

Od: vanad1
Datum: 06.09.16 10:14

A k čemu vám ten papír bude? Tímto si omezujete možnost získat nějaký příspěvek od státu. Když zaplatí jeden, stát má o to menší povinnost platit. To není dobrý nápad. A navíc vaše matka za vaše činy nemůže.

Ohodnoceno: 1x

Od: gabriela
Datum: 06.09.16 12:02

Dobrý den,
děkuji za reakci. Když to potřebujete vědět, abyste mi mohl odpovědět, tak Vám to ráda povím.
Na začátku nás partner dostal do finanční krize, která se stále zhoršovala. Když jsem to začala důrazněji řešit a požadovat nápravu, začal být agresivní. Nejdříve čistě fyzicky, následně se asi domníval, že v těhotenství bude lepší psychické týrání. Ale uměl to i zkombinovat. Odešla jsem k matce a nový byt si i díky známosti pronajala těsně před porodem. Porod byl předčasný a komplikovaný, náležitosti k vyřízení rodného listu se vyřizovaly až s propuštěním dítěte z nemocnice. Jeho otec nebyl schopen se k podpisu dostavit a tím to bylo jasné. Alimenty by neplatil stejně, práci si od mého odchodu nebyl schopen udržet a většinou ani najít, jeho agresivita se stupňovala s nárokováním si bůhví čeho. Mít k němu právní závazky by přineslo jen problémy a to hlavně pro syna. Takhle nás můžu lépe udržet v bezpečí.
Protože jsem normálně pracující, měla jsem nárok na penežitou pomoc v mateřství. Co možná nebudete vědět je, že žena je po porodu plná hormonů, které ovlivňují její úsudek. V mém případě to znamenalo ještě větší vlnu optimismu vůči budoucnosti. Rodičovskou dovolenou jsem si naplánovala na 2 roky, abych mohla relativně v klidu platit nájem a zaopatřit syna, než se vrátím do práce ("houby"). Majitelka bytu mě ale vytrhla z omylu, když ani po roce přemlouvání nepovolila ze smlouvy vypustit dodatek o zákazu pořízení trvalého pobytu v mém novém domově. Když jsem se vrátila zpět do reality, došlo mi, že ve dvou letech se do práce vrátit nemohu, protože mi RD nestačí ani na pokrytí měsíčních příjmů, natož abych si našetřila na první měsíc soukromé školky. Ta nejlevnější u nás stojí 6000. Kolik je průměrný plat ženy v této zemi? Mám sice VŠ a práci v oboru, ale na tohle nebudu mít asi nikdy. Takže další možnost je prodloužit si RD, dítě dát do státní školky na třech letech a ...já si budu hledat novou práci, asi ne tak "dobře" placenou, protože v práci se na mě na 99 % vykašlou. Čekali mě za 2 roky, ne za 3. Možná už firma ani nebude na trhu, byli to amatéři, ale platili.
Ano, ano, ale k prodloužení RD je potřeba nějaké dorovnání, například příspěvek na bydlení. K tomu je potřeba TP. Ten nemám, zbývá doplatek na bydlení, který je součástí příspěvku na živobytí, či "hmotné nouze". K tomu je potřeba dokládat veškeré příjmy. Mimochodem, to i k příplatku. Samoživitelka navíc dokládá i výživné. Povinně, ke všemu. Ze zákona výživné na dítě poskyuje otec dítěte. Když ten není k dispozici, přejímá toto místo rodič matky. Ze zákona, opakuji. Moje matka mi jako milující rodič pomáhá sama a dobrovolně. Občas koupí plíny, občas přinese nějaké maso... Stát ovšem potřebuje doklad. A já potřebuji doplatek na bydlení, dokud se mi nepovede sehnat přijatelný byt, kde bych si mohla zřídit trvalý pobyt a prodloužit si RD, dokud mi z té částky něco zbývá. Proto se tu ptám, jak sepsat dohodu o výživném na dítě poskytovaném rodičem matky. Pokud znáte odpověď na moji otázku, je už to vše, co potřebujete vědět, nebo Vám mám dát ještě prostor k dalším morálním soudům z Vaší strany? Děkuji a přeji krásný den.

Datum: 06.09.16 23:39

Dobrý den, Gabrielo. Já bych to sepsala třeba takto:

Věc: Dohoda o poskytování finančního příspěvku na výživu nezletilého dítěte mezi matkou a prarodičem dítěte.

Dne...uzavřela matka (jméno, příjmení, r.č. bytem tam a tam) nezletilého dítěte (jméno, příjmení, r. číslo, bytem tam a tam) tuto písemnou dohodu s prarodičem nezletilého (jméno, příjmení, r.č. bytem tam a tam) že bude na výživu svého nezletilého vnuka přispívat dle svých možností a to měsíční částkou ve výši tolik a tolik, počínaje měsícem tím a tím ..A to vždy k 15. dni v měsíci k rukám matky nezletilého. Datum a podpisy obou stran.

Ověřit podpisy si můžete nechat udělat na poště, či městském nebo obecním úřadě.

Já jen ještě podotýkám, že pokud má dítě i dědečka, mají tuto povinost oba dva prarodiče. Nejen Vaše matka tedy, ale i Váš otec.

Od: xy
Datum: 02.07.14 14:43

Moc mi tento článek pomohl, řeším stejnou situaci tímto děkuji, že jsem v komentářích nalezla vzor, podle kterého to napsat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.